Trwa ładowanie...

Dramatyczna statystyka. Śmiertelne żniwo koronawirusa w Europie

III fala zakażeń koronawirusem przetacza się przez Europę. Statystyki są nieubłagane. Rośnie liczba ofiar śmiertelnych. Jak wynika z wyliczeń AFP, od początku epidemii COVID-19 w Europie zmarło już ponad milion osób.

Share
Dramatyczna statystyka. Śmiertelne żniwo koronawirusa w Europie
Dramatyczna statystyka. Śmiertelne żniwo koronawirusa w EuropieŹródło: East News, fot: AFP, SAKIS MITROLIDIS
d1b2tly

Jak wynika z danych przekazanych przez agencję AFP, w poniedziałek 12 kwietnia liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Europie przekroczyła milion. Z kolei strona worldometers.info informuje o 954 344 zgonach spowodowanych COVID-19.

Koronawirus w Europie. AFP: ponad milion ofiar

Najwięcej zgonów spowodowanych COVID-19 odnotowano w Wielkiej Brytanii. Tam od początku epidemii zmarło 127 tys. osób.

Agencja AFP zastrzega jednak, że na Wyspach - w przeciwieństwie do innych państw Europy - sytuacja szybko się poprawia, a odpowiedzialne jest za to m.in. tempo szczepień.

Koronawirus w Polsce. Andrzej Sośnierz oskarża rząd. Jarosław Sellin reaguje

Z przedstawionych statystyk wynika, że liczbę 100 tys. ofiar koronawirusa przekroczono także we Włoszech oraz w Rosji. W Italii zmarło już ponad 114 tys. osób, z kolei w Rosji liczba ta przekroczyła 103 tysiące.

d1b2tly

Gdzie w tym zestawieniu znajduje się Polska? W poniedziałek 12 kwietnia nasz kraj uplasował się na siódmym miejscu pod względem łącznej liczby zgonów spowodowanej koronawirusem. W poniedziałek było to 58 482 ofiar COVID-19. Liczba ta we wtorek wzrosła o kolejne 644 zgony i wynosi obecnie 59 126.

W całej Europie od początku pandemii koronawirusa odnotowano łącznie 42 mln przypadków zakażeń.

Koronawirus pustoszy Europę. Na świecie już blisko 3 mln osób

Więcej zgonów z powodu COVID-19, niż w Europie, odnotowano w obu Amerykach. Tam od początku pandemii, jak wynika ze statystyk AFP, zmarło już ponad 1,4 mln osób.

Łącznie, liczba ofiar koronawirusa na świecie przekroczyła już 2,96 mln. Jak wylicza agencja, prawdopodobne jest, że już w najbliższym tygodniu przekroczona zostanie liczba 3 mln ofiar.

O mniejszej liczbie ofiar śmiertelnych na świecie informuje Uniwersytet Hopkinsa, który według własnych wyliczeń odnotował do tej pory liczbę 2,94 mln zgonów powiązanych z zakażeniem koronawirusem.

Źródło: AFP

d1b2tly

Podziel się opinią

Share
d1b2tly
d1b2tly
Więcej tematów