Trwa ładowanie...
d4bs2hv
d4bs2hv

Dramat w Opolu - 22-latek spadł na sieć trakcyjną

22-letni pracownik firmy budowlanej zginął w Opolu po tym, jak ześlizgnął się z rusztowania wiaduktu na kolejową trakcję. Mężczyznę poraził prąd, najprawdopodobniej zginął na miejscu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4bs2hv

Jak poinformowała Aleksandra Wnuk z policji w Opolu, do wypadku doszło ok. godz. 9.00 rano podczas prac budowlanych na wiadukcie, którym ulica Sołtysów w opolskiej dzielnicy Wróblin przekracza linię kolejową z Opola do Wrocławia przez Jelcz-Laskowice.

22-latek, który pracował przy remoncie wiaduktu, prawdopodobnie poślizgnął się na rusztowaniu i dotknął kolejowej trakcji. Wezwani na miejsce ratownicy jeszcze w kilkadziesiąt minut po wypadku nie mogli potwierdzić jego zgonu, bo siecią, nad którą na rusztowaniu zawisło ciało mężczyzny, wciąż płynął prąd pod napięciem 3000V.

To kolejny w ostatnim czasie śmiertelny wypadek, w którym młody człowiek zginął porażony prądem z kolejowej sieci. Przed miesiącem w Dąbrowie Górniczej (Śląskie) pod 25-latkiem idącym z kolegami kolejową kładką zarwała się deska, mężczyzna wpadł w dziurę dotykając przewodów pod napięciem.

Również podczas tamtej tragedii ratownicy przez długi czas nie mogli dotrzeć do porażonego, bo wypadek poskutkował spięciem i przeniesieniem napięcia na kładkę. Prąd ostatecznie odłączono po blisko dwóch godzinach. Prokuratura prowadzi śledztwo próbując ustalić, kto był odpowiedzialny za stan techniczny kładki.

d4bs2hv

Podziel się opinią

Share
d4bs2hv
d4bs2hv
Więcej tematów