WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Dramat u wybrzeży Turcji. Utonęło 13 imigrantów, którzy próbowali dopłynąć do Grecji

Co najmniej 13 imigrantów, w tym czworo dzieci, zginęło na morzu u wybrzeży Turcji, gdy wywróciła się łódź, którą próbowali dopłynąć na grecką wyspę Kos. Powiadomiła o tym turecka agencja prasowa Dogan. Turecka straż przybrzeżna uratowała 205 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łódź wypełniona uchodźcami i imigrantami
Łódź wypełniona uchodźcami i imigrantami (PAP/EPA, Fot: ORESTIS PANAGIOTOU)
WP

Narodowości imigrantów nie podano. Wciąż trwa akcja ratunkowa.

Od wielu miesięcy rośnie fala uciekinierów, głównie z Syrii, Afganistanu i Afryki, którzy próbują przedostać się, często w niebezpiecznych warunkach, przez Morze Egejskie na wyspy greckie, które są bramą do Unii Europejskiej.

Władze tureckie podają, że uratowały około 42 tysięcy ludzi na morzu od początku bieżącego roku.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP