Trwa ładowanie...
d2j7qpl
d2j7qpl

Dostała mandat od policji, bo szła pod złym kątem

Mieszkanka Ozorkowa otrzymała 20 zł mandatu za przechodzenie nieprostopadle do osi jezdni. Kobieta przeszła trzy kroki wzdłuż krawężnika pod kątem 50 stopni, zamiast pod kątem 90 stopni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2j7qpl

Pani Katarzyna otrzymała mandat, ponieważ przechodziła przez jezdnię pod złym kątem Katarzyna Michalak wychodziła ze sklepu, po drugiej stronie ulicy osiedlowej, niemal na wprost miała zaparkowany samochód. Nie ma tam pasów, ale można przechodzić przez jezdnię. Trzeba jednak to zrobić szybko i najkrótszą drogą. W tym czasie przejeżdżał patrol policji. Funkcjonariusze poprosili panią Katarzynę o dokument tożsamości. Kobieta dostała mandat. Za co? Za to, że przechodziła przez jezdnię nieprostopadle do osi.

Napisała skargę do komendanta Powiatowego Policji w Zgierzu. Nadkom. Liliana Garczyńska z KPP w Zgierzu tłumaczy, że przepisy jasno stanowią co jest wykroczeniem, a co nie.

- Jeśli ukarany nie zgadza się z decyzją funkcjonariusza, zawsze może odmówić przyjęcia mandatu karnego i wówczas sprawę oceni niezawisły sąd - mówi nadkom. Garczyńska. - Ma do tego pełne prawo, o którym jest pouczony. W tej konkretnej sytuacji piesza przyznała się do popełnienia wykroczenia. Nieprawidłowe przechodzenie przez jezdnię pozostaje nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, stąd taka reakcja policjantów.

Źródło: dzienniklodzki.pl

d2j7qpl

Podziel się opinią

Share
d2j7qpl
d2j7qpl
Więcej tematów