Trwa ładowanie...
ddk5jd0

Doradcy ministrów wydali krocie na zagraniczne podróże. Hitem jest delegacja za 67 tys. złotych

614 tys. złotych kosztowały podatników wycieczki członków gabinetów politycznych. Egzotyczne były także cele wyjazdów - Australia, Indie, Arabia Saudyjska i Kuba. Problemu by nie było, gdyby gabinety zostały zlikwidowane, czego domagał się PiS.
Share
Jan Parys poleciał w najdroższą podróż
Jan Parys poleciał w najdroższą podróżŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński
ddk5jd0

Ponad 1,3 mln kosztowały w 2017 roku podatników premie dla gabinetów politycznych. To osobiści doradcy ministrów, ludzie od noszenia teczek i pilnowania kalendarza spotkań. Ich zlikwidowania domaga się Kukiz'15 oraz PiS.

Mateusz Morawiecki w końcu zapowiedział ich znaczne ograniczenie. Redukcja gabinetów politycznych obejmie wszystkie ministerstwa. Tymczasem poznaliśmy dane dotyczące podróży zagranicznych. Okazuje się, że asystenci wydali w 2017 roku aż 614 tys. złotych - donosi "Super Express".

Najdroższy wyjazd to delegacja byłego już szefa gabinetu MSZ. Jan Parys na 11-dniową podróż na Kubę, USA i Francję wydał 67 tys. zł. Przemysław Zawistowski z resortu sportu wydał 7,3 tys. zł za wylot do Montrealu. A była doradczyni Mateusza Morawieckiego odwiedziła Kenię i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

ddk5jd0

Wcześniej 611 tys. i 625 zł państwo wydało na podróże senator Anny Marii Anders. - Nie ustalam cen biletów lotniczych, a to one pochłaniają najwięcej z kosztów delegacji - tłumaczyła się w rozmowie z WP. Przyznała, że tego wymaga funkcja, którą pełni. - Miałam odmówić zaproszenia na uroczystość powołania nowego szefa sztabu US Army na Kapitolu czy spotkania z amerykańskimi senatorami? - pytała Anders.

PiS od dawna domaga się ograniczenia gabinetów. - Pokażemy bardziej szczupłą, oszczędną, mniej zbiurokratyzowaną strukturę rządową i w związku z tym również dokonamy pewnych przeglądów nie tylko personalnych, ale również finansowych - zapowiedział niedawno premier Morawiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ddk5jd0

Zobacz także: Burmistrz „cenzuruje” prasę w swoim mieście

ddk5jd0

Podziel się opinią

Share
ddk5jd0
ddk5jd0
Więcej tematów