Trwa ładowanie...
d4dfvoe

Dopalacze jak narkotyki. Za ich posiadanie będzie grozić więzienie

Obecnie za handel dopalaczami grożą kary finansowe. Ministerstwo zdrowia chce surowiej karać za sprzedaż oraz posiadanie dopalaczy. Za samo posiadanie znacznych ilości dopalaczy może grozić kara nawet trzech lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Za handel substancjami psychoaktywnymi ma grozić nawet 12 lat więzienia
Za handel substancjami psychoaktywnymi ma grozić nawet 12 lat więzienia (Policja)
d4dfvoe

Jak informuje gazetaprawna.pl, ministerstwo zdrowia przygotowało projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zakłada on, że dopalacze będą traktowane tak samo jak narkotyki. Za ich posiadanie ma grozić kara grzywny, a w przypadku dużych ilości kara więzienia

Ministerstwo chce surowiej karać za sprzedaż i posiadanie dopalaczy. Za handel ma grozić nawet 12 lat więzienia. Karane więzieniem ma być nakłanianie nieletnich do zażywania dopalaczy. Będzie można trafić za to do więzienia na 8 lat. Kara będzie większa, gdy będzie robić się to w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Jak informuje portal, ministerstwo zdrowia planuje stworzenie specjalnego rejestru zgonów i zatruć z powodu dopalaczy. Tylko w tym roku dopalaczami zatruło się kilka tysięcy osób, a 10 zmarło.

d4dfvoe

Zobacz też: Dopalacze? "To jakby zjeść trutkę na szczury"

Do jednego z takich zatruć doszło w czerwcu w Krotoszynie w województwie wielkopolskim. Dziewięcioro nastolatków miało drgawki, wymiotowało i traciło przytomność. Okazało się, że dopalacze produkował 19-latek z 16-latkiem, którzy później sprzedawali je znajomym. Policja postawiła im zarzuty narażenia innych osób na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

d4dfvoe

Podziel się opinią

Share

d4dfvoe

d4dfvoe
Więcej tematów