ycipk-2fii24

Donald Tusk znów przyjedzie do Polski. Będzie na marszu KE. Mamy potwierdzenie

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk przyjedzie do Polski w najbliższą sobotę. 18 maja Koalicja Europejska organizuje w Warszawie marsz "Polska w Europie". Plany Tuska potwierdził Wirtualnej Polsce jego współpracownik Paweł Graś.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef Rady Europejskiej Donald Tusk
Szef Rady Europejskiej Donald Tusk (PAP, Fot: Rafał Guz)
ycipk-2fii24

Nieoficjalnie wiadomo, że szef RE wyjaśnia jeszcze wątpliwości prawne dotyczące jego udziału w tej imprezie - podaje newsweek.pl. W Traktacie o Unii Europejskiej zapisano tylko, że "przewodniczący Rady Europejskiej nie może sprawować krajowej funkcji publicznej".

Sobotni marsz KE ma przejść od pl. Bankowego do pl. Konstytucji tydzień przed wyborami europejskimi.

KE zapowiada udział w imprezie przedstawicieli wielu środowisk z całej Polski.

ycipk-2fii24

Zobacz także: Belka z wielkim uznanie o Tusku, ale też o Schetynie

Tusk w Warszawie i Poznaniu

W ubiegłym tygodniu Donald Tusk był jednym z gości uroczystości 100-lecia Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Były premier mówił o wolności ekspresji i przekonań, które jego zdaniem powinno pielęgnować się na uniwersytetach. Nawiązał także do zatrzymania przez policję Elżbiety Podleśnej., która usłyszała zarzut obrazy uczuć religijnych.

ycipk-2fii24

- Nie może być tak, że władza raz w roku świętuje konstytucję, a przez cały rok konstytucję obchodzi - powiedział z kolei Tusk kilka dnia wcześniej podczas wystąpienia na Uniwersytecie Warszawskim.

#OczekujeReakcji

Wirtualna Polska oczekuje stanowczej reakcji ze strony władz państwowych i kościelnych po premierze dokumentu "Tylko nie mów nikomu". Jeżeli chcesz podzielić się z nami swoją opinią, zapraszamy do udziału w wydarzeniu, które stworzyliśmy na Facebooku. Kliknij TUTAJ.

ycipk-2fii24

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2fii24

ycipk-2fii24
ycipk-2fii24