Trwa ładowanie...

Donald Tusk zabrał głos ws. nalotu na Syrię

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk stwierdził, że naloty USA, Wielkiej Brytanii i Francji w Syrii były konieczne. "Rosja i Iran powinny przestać grać" - napisał na Twitterze.

Share
Donald Tusk zabrał głos ws. nalotu na Syrię
Źródło: East News
d35l4lr

Donald Tusk napisał, że nigdzie nie wolno stosować broni chemicznej, a już na pewno bez konsekwencji. "Jego zdaniem naloty Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Francji w Syrii były konieczne i proporcjonalne, aby zniechęcić do wykorzystania takiej broni w przyszłości. Rosja i Iran powinny przestać grać i zaangażować się w znalezienie pokojowego rozwiązania" - stwierdził.

14 kwietnia o godz. 4 rano czasu lokalnego doszło do ataku USA, Wielkiej Brytanii i Francji na cele w Syrii związane z produkcją i przechowywaniem broni chemicznej. Zbombardowano ośrodek badań naukowych w okolicy Damaszku, magazyny w pobliżu Homs oraz ośrodek dowodzenia. W ataku wykorzystano ponad 100 rakiet.

d35l4lr

Była to odpowiedź na przeprowadzony w ubiegłą sobotę atak chemiczny w kontrolowanej przez rebeliantów Dumie. Zginęło w nim około 60 osób. Syria i wspierająca ją Rosja zaprzeczyły, by doszło do użycia broni chemicznej.

"Uderzenia ze strony USA, Francji i Wielkiej Brytanii jasno pokazują, że syryjski reżim razem z Rosją i Iranem nie może kontynuować tej ludzkiej tragedii, przynajmniej nie bez kosztów. Unia Europejska będzie stać z sojusznikami po stronie sprawiedliwości" - napisał wtedy na Twitterze.

Zobacz także: "Tłit": Neumann oburzony: obrazki z Gdańska dla mnie były szokujące

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d35l4lr

Podziel się opinią

Share
d35l4lr
d35l4lr
Więcej tematów