Donald Tusk prezydentem Polski? Czarzasty: PiS zrobi wszystko, by nie był kandydatem ze względów formalnych

- Śmieję się z tego, co widziałem na dworcu. To są jaja. Kim Ir Sen, Gomułka, Szydło, Paderewski, Tusk (…). Jak jeszcze słucham Tuska, który mówi: Ja to tak przez przypadek przyjechałem tym pociągiem… To było śmieszne i aroganckie - powiedział w RM FM Włodzimierz Czarzasty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk prezydentem Polski? Czarzasty: PiS zrobi wszystko, by nie był kandydatem ze względów formalnych
(PAP)

Szef SLD powiedział, że "PiS zrobi wszystko, by Tusk nie był kandydatem na prezydenta ze względów formalnych".

Jak to zrobią? Wyjaśnia: "Trybunał Stanu, jakieś zarzuty, jakiś wyrok". - Myślę, że tak będzie, bo jak PiS nie jest w stanie wygrać, to coś zaczyna kombinować, np. z dwiema kadencjami - dodał.

Donald Tusk na prezydenta? Polacy są podzieleni. Z badania przeprowadzonego przez SW Research dla rp.pl wynika, że prawie połowa Polaków (49 proc.) nie chce, by Tusk kandydował w wyborach 2020 roku. "Za" jest 41 proc. respondentów, a co dziesiąty nie ma zdania w tej kwestii.

W kontekście wyborów prezydenckich w Polsce wymienione zostało nazwisko Roberta Biedronia. - To byłaby ciekawa kandydatura - powiedział Czarzasty.

Czarzasty o Berczyńskim: uznać, że jest się głupkiem i zrezygnować, to jest wielka sprawa

- Głupota się szerzy po prostu. Takim czarnym ludem jest niewątpliwie pan Waszczykowski, jest Macierewicz. Pan Berczyński - uznać, że jest się głupkiem i zrezygnować, to jest wielka sprawa - ocenił lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Z kolei o prezydenturze Andrzeja Dudy powiedział, że "ten pan nie ma nic do powiedzenia i psuje koncepcję niezależnej prezydenturze".

Dodał, że "nie wierzy w niezależność pana Dudy".

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.