Trwa ładowanie...

Donald Tusk prezydentem Polski? Czarzasty: PiS zrobi wszystko, by nie był kandydatem ze względów formalnych

- Śmieję się z tego, co widziałem na dworcu. To są jaja. Kim Ir Sen, Gomułka, Szydło, Paderewski, Tusk (…). Jak jeszcze słucham Tuska, który mówi: Ja to tak przez przypadek przyjechałem tym pociągiem… To było śmieszne i aroganckie - powiedział w RM FM Włodzimierz Czarzasty.

Donald Tusk prezydentem Polski? Czarzasty: PiS zrobi wszystko, by nie był kandydatem ze względów formalnychŹródło: PAP
d48etk3

Szef SLD powiedział, że "PiS zrobi wszystko, by Tusk nie był kandydatem na prezydenta ze względów formalnych".

Jak to zrobią? Wyjaśnia: "Trybunał Stanu, jakieś zarzuty, jakiś wyrok". - Myślę, że tak będzie, bo jak PiS nie jest w stanie wygrać, to coś zaczyna kombinować, np. z dwiema kadencjami - dodał.

d48etk3

Donald Tusk na prezydenta? Polacy są podzieleni. Z badania przeprowadzonego przez SW Research dla rp.pl wynika, że prawie połowa Polaków (49 proc.) nie chce, by Tusk kandydował w wyborach 2020 roku. "Za" jest 41 proc. respondentów, a co dziesiąty nie ma zdania w tej kwestii.

W kontekście wyborów prezydenckich w Polsce wymienione zostało nazwisko Roberta Biedronia. - To byłaby ciekawa kandydatura - powiedział Czarzasty.

Czarzasty o Berczyńskim: uznać, że jest się głupkiem i zrezygnować, to jest wielka sprawa

- Głupota się szerzy po prostu. Takim czarnym ludem jest niewątpliwie pan Waszczykowski, jest Macierewicz. Pan Berczyński - uznać, że jest się głupkiem i zrezygnować, to jest wielka sprawa - ocenił lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Z kolei o prezydenturze Andrzeja Dudy powiedział, że "ten pan nie ma nic do powiedzenia i psuje koncepcję niezależnej prezydenturze".

Dodał, że "nie wierzy w niezależność pana Dudy".

d48etk3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48etk3
Więcej tematów