Trwa ładowanie...
d26jgie

Donald Tusk pokazuje prezent od polskich studentów. "Najlepsza okazja"

Przewodniczący Rady Europejskiej pochwalił się podarunkiem od studentów z Polski, którzy niedawno odwiedzili go w Brukseli. Drobnym upominkiem okazała się pozytywka, odgrywająca znaną w całej Europie melodię.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk zagrał na swojej pozytywce
Donald Tusk zagrał na swojej pozytywce (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d26jgie

- Dostałem tę pozytywkę od polskich studentów, którzy byli tu, w Brukseli, u mnie niedawno. To chyba najlepsza chwila, aby na niej zagrać. 15 lat w Unii Europejskiej - powiedział w nagraniu umieszczonym na Instagramie.

Pozytywka odgrywa melodię finałowej kantaty z IX symfonii Ludwiga van Beethovena, zwanej "Odą do radości". Od roku 1993, czyli momentu powstania Unii Europejskiej, "Oda do radości" pozostaje hymnem UE.

d26jgie

Polska do Unii dołączyła do europejskiej wspólnoty 1 maja 2004 roku, czyli niespełna 15 lat temu. W referendum akcesyjnym za przystąpieniem do Unii Europejskiej zagłosowało 77 proc. Polaków.

Być może Tusk niebawem z powrotem zamieni Odę do radości na "Mazurka Dąbrowskiego" i powróci do krajowej polityki. O jego starcie w wyborach prezydenckich spekuluje się od miesięcy. Z pewnością Przewodniczącego Rady Europejskiej w Polsce zobaczymy 3 maja. Wówczas, w Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego, Tusk wygłosi wykład pt. "Nadzieja i odpowiedzialność. O Konstytucji, Europie i wolnych wyborach".

Zobacz także: Trump ma ogłosić coś ważnego w Polsce. Ekspert zdradza, o co może chodzić

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d26jgie

Podziel się opinią

Share

d26jgie

d26jgie
Więcej tematów