Trwa ładowanie...

Donald Tusk o stanie wyjątkowym. Ma radę dla PiS

- PiS nie zrobił nic, żeby przekonać, że ten stan wyjątkowy jest czymś więcej, niż propagandą - powiedział Donald Tusk. Były przewodniczący Rady Europejskiej skomentował w ten sposób skomplikowaną sytuację na granicy polsko-białoruskiej.

Share
Donald Tusk
Donald Tusk Źródło: PAP
d43ysqz

Stan wyjątkowy obowiązuje w przygranicznej części województw podlaskiego i lubelskiego, na terytorium 183 miejscowości.

Donald Tusk stwierdził w TVN24, że gdyby sam miał podejmować decyzje odnośnie sytuacji na naszej wschodniej granicy, postarałby się o maksymalne zaangażowanie UE w ochronę granic na Wschodzie.

- Starałbym się na miejscu władzy budować zgodę wszystkich Polaków co do kwestii bezpieczeństwa. PiS nie zrobił nic, żeby przekonać, że ten stan wyjątkowy jest czymś więcej, niż propagandą - zaznaczył.

d43ysqz

Według Tuska politycy opozycji z kolei nie pomogli przekonać Polaków, że jeśli opozycja dojdzie do władzy, będzie w sposób poważny rozwiązywać kwestie bezpieczeństwa. - Ja nie lekceważę takiego porywu serca, ale nikt nie powinien mieć w Polsce wrażenia, że opozycja lekceważy problem bezpieczeństwa i stabilności na naszej granicy - powiedział w TVN24 Donald Tusk.

Stwierdził, że nie lekceważy porywów serca niektórych polityków, ale sytuacja wymaga odpowiedzialności.

Donald Tusk: to samobójcze

Tusk podkreślił, że jeśli polski rząd nie zmieni strategii postępowania w stosunku do zachodu Europy, to nasze instrumenty względem prowokacji ze wschodu będą bardzo mizerne.

Dodał, że takie działanie jest samobójcze. - Musimy wrócić do proeuropejskiej, proamerykańskiej polityki - dodał.

d43ysqz

Czasami mam wrażenie, że Polską rządzą takie nieznośne bachory - powiedział Donald Tusk, komentując wypowiedzi niektórych polityków PiS.

Donald Tusk : PiS to przejściowa przygoda

- Powinniśmy zrozumieć jedną rzecz bezwzględnie. W sporze o wymiar sprawiedliwości w Polsce front nie przebiega pomiędzy Polską a UE. Przebiega między Polakami a władzą, która wbrew interesom obywateli robi pseudoreformy wymierzone w niezależne sądownictwo - stwierdził.

- Decyzje podjęte przez Z.Ziobro i J.Kaczyńskiego w odniesieniu do polskiego systemu sprawiedliwości są nie tylko niezgodne ze standardami europejskimi, ale są przeciwko interesom każdego polskiego obywatela - dodał Tusk.

- Ostatnio na spotkaniach tłumaczyłem, że PiS jest przejściowym problemem, że możemy zakończyć tę smutną przygodę - mówił Tusk. Przekonywał, że możemy odsunąć PiS od władzy w czasie najbliższych wyborów.

Najnowszy sondaż WP. Liderem PiS. Ekspert: efekt Tuska mija

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d43ysqz

Podziel się opinią

Share
d43ysqz
d43ysqz
Więcej tematów