Trwa ładowanie...
d31r9ac

Donald Tusk o decyzji KE wobec Polski. "Popełnione błędy powinny zostać odwrócone"

- Głęboko liczę, że polski rząd pójdzie po rozum do głowy i nie będzie szukał konfliktu w sprawie, w której nie ma racji. Na pewno będzie jeszcze czas, żeby uniknąć złych konsekwencji dla Polaków – powiedział Donald Tusk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk odniósł się do decyzji KE
Donald Tusk odniósł się do decyzji KE (East News, Fot: AFP/Dario Pignatelli)
d31r9ac

Przewodniczący Rady Europejskiej komentując decyzję Komisji Europejskiej stwierdził, kary finansowe na Polskę nie zostaną nałożone w "przewidywalnej przyszłości". – Wszyscy chcemy, aby popełnione błędy został odwrócone – dodał Donald Tusk.

Przewodniczący Rady Europejskiej stwierdził decyzja KE wynika z tego, że PiS uznał iż władza może stanąć ponad prawem. - To jest świadomy wybór rządu i wieloktotnie o tym mówili, a to oznacza w praktyce zlikwidowanie niezalezności sądownictwa. I tak też oceniają zmiany w Polsce unijne instytucje - mówił.

- To wygląda na świadomą politykę stawiania Polski bokiem do UE. Niektórzy twierdzą, ze to wynik niekompetencji, ale ja obawiam się, że to jest świadome ustawianie Polski w poprzek, a nawet obok UE – ocenił działania rządu PiS Donald Tusk.

d31r9ac

Donald Tusk odniósł się też do pytania, czy ostatnia zmiana premiera może mieć wpływ na przebieg rozmów ws. sądownictwa. – Nie mam większych oczekiwań związanych z tym faktem. Nie sądzę, żeby zmiana personalna oznaczała zmianę filozofii politycznej – ocenił szef Rady Europejskiej.

Komisja Europejska zdecydowała o uruchomieniu wobec Polski art. 7.1 Traktatu UE. Komisja zdecydowała o wysłaniu wniosków do państw UE o uznanie Polski za kraj, w którym istnienie" wyraźne ryzyko poważnego zagrożenia dla praworządności".

d31r9ac

Podziel się opinią

Share

d31r9ac

d31r9ac
Więcej tematów