Trwa ładowanie...
d353itv

Donald Tusk zarobi więcej niż prezydent. Pokaźna pensja dla szefa EPL

Donald Tusk staje na czele Europejskiej Partii Ludowej i żegna się z funkcją szefa Rady Europejskiej. Sukces polskiego polityka ma wymiar również finansowy. Poprzednik Tuska w EPL zarabiał równowartość ok. 30 tys. zł miesięcznie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk podczas wyborów szefa EPL w Zagrzebiu
Donald Tusk podczas wyborów szefa EPL w Zagrzebiu (East News, Fot: DENIS LOVROVIC/AFP)
d353itv

Donald Tusk na czele Europejskiej Partii Ludowej zastąpi francuskiego polityka Josepha Daula. Poprzednik Polaka zarabiał równowartość ok. 30 tys. zł miesięcznie, czyli 360 tys. zł rocznie - podaje "Super Express". Gazeta zauważa, że to pensja dużo wyższa niż 20 tys. zł, o których Tusk mógłby myśleć, startując w wyborach prezydenckich w Polsce.

- W kuluarach w Brukseli mówi się, że Tusk może wynegocjować jakiś osobny pakiet dla siebie, więc nie jest wykluczone, że będzie zarabiał więcej, niż Joseph Daul - mówi "SE" jeden z europosłów.

Szefowi EPL ma też przysługiwać limuzyna z szoferem, sekretaryar i fundusz reprezentacyjny.

d353itv

Wrzawa wokół reportażu TVN z Beatą Szydło. Stanowisko wiceszefa MSWiA

Pensja w partii to jednak nie wszystkie pieniądze, które będą spływać na konto Donalda Tuska po ustąpieniu z funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej.

d353itv

Chodzi o odprawę i dodatek przejściowy. Poprzednik polskiego polityka Herman van Rompuy przez trzy lata inkasował równowartość ok. 40 tys. zł. Po ukończeniu 65. roku życia będzie mu przysługiwało świadczenie wynoszące ponad 21 tys. zł - wylicza gazeta.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d353itv

Podziel się opinią

Share
d353itv
d353itv
Więcej tematów