Trwa ładowanie...

Donald Tusk Człowiekiem Roku "Gazety Wyborczej"

10 maja Donald Tusk odbierze tytuł Człowieka Roku "Gazety Wyborczej". Dołączy do grona 21 polityków, dziennikarzy, ludzi kultury, działaczy społecznych i duchownych, nagradzanych tym tytułem od 20 lat.

Share
Donald Tusk Człowiekiem Roku "Gazety Wyborczej"
Źródło: East News, Fot: Xinhua/Zhang Cheng
dqm03a2

Uroczystość wręczenia tego tytułu odbędzie się w warszawskiej siedzibie Agory 10 maja. Laudację na cześć Tuska ma wygłosić amerykański historyk Timothy Snyder - informuje portal wirtualnemedia.pl.

Tytuł Człowiek Roku „Gazety Wyborczej" Przyznawany jest od 1999 r., w ramach corocznych obchodów narodzin gazety. Do tej pory to wyróżnienie odebrali m.in. Václav Havel, George Soros, Bronisław Geremek; eurodeputowany, Zbigniew Brzeziński, abp Józef Życiński, Andrzej Wajda, Tadeusz Mazowiecki, który jednocześnie odebrał tytuł Człowieka Dwudziestolecia "Gazety Wyborczej", Władysław Bartoszewski oraz Frans Timmermans.

dqm03a2

Nagrodę specjalną dla Człowieka Dwudziestopięciolecia "Gazety Wyborczej" odebrał w 2014 roku Lech Wałęsa.

8 maja - jak przypomina portal wirtualnemedia.pl - minie 30 lat od ukazania się pierwszego numeru "Gazety Wyborczej". Dziennik ten powstał na podstawie uzgodnień Okrągłego Stołu jako organ prasowy Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” w kampanii wyborczej przed wyborami parlamentarnymi w 1989 roku. Po zerwaniu współpracy przez związek kontynuuje działalność jako niezależna gazeta.

3 maja Donald Tusk wygłosi wykład w Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego zatytułowany "Nadzieja i odpowiedzialność. O Konstytucji, Europie i wolnych wyborach". Według Leszka Jażdżewskiego z wydawnictwa Liberte, które jest odpowiedzialne za przygotowanie wizyty byłego premiera w Polsce, może to być "najważniejsze wystąpienie w tej kampanii".

Źródło: wirtualnemedia.pl

dqm03a2

Podziel się opinią

Share
dqm03a2
dqm03a2
Więcej tematów