Trwa ładowanie...

Donald Trump z tytułem Człowieka Roku tygodnika "Time"

• Nagrodę otrzymuje osoba, która ma największy wpływ na wydarzenia na świecie
• Trump wyprzedził w plebiscycie Hillary Clinton

Donald Trump z tytułem Człowieka Roku tygodnika "Time"Źródło: AFP, fot: Mandel Ngan
doyx9qc
doyx9qc

Prezydent elekt Donald Trump został uznany przez redakcję za Człowieka Roku 2016 - - poinformowała szefowa "Time'a" Nancy Gibbs w programie "Today" w stacji NBC. - To wielki zaszczyt, który wiele dla mnie znaczy - powiedział Trump w krótkiej rozmowie z amerykańską telewizją, tuż po ogłoszeniu wyników tegorocznej edycji konkursu.

Nagrodę co roku otrzymuje osoba, która ma największy wpływ na wydarzenia na świecie - niezależnie od tego, czy jest to wpływ negatywny czy pozytywny. "Zatem w tym roku to wpływ na lepsze czy na gorsze? Wyzwaniem dla Donalda Trumpa jest kwestia tego, jak głęboko podzielony jest kraj w sprawie odpowiedzi na to pytanie" - oświadczyła redakcja magazynu. "Trudno oszacować skalę zamętu" wywołanego przez republikańskiego kandydata - ocenił tygodnik.

W uzasadnieniu napisano, że Trump został Człowiekiem Roku 2016 "za przypomnienie Ameryce, że demagogia żywi się desperacją, a prawda jest tylko tak potężna, jak zaufanie do tych, którzy ją wygłaszają; za oddanie głosu ukrytemu elektoratowi przez upowszechnienie jego gniewu i lęków oraz za budowanie politycznej kultury jutra przez demolowanie wczorajszej".

Na drugim miejscu na tegorocznej liście finalistów znalazła się konkurentka Trumpa w wyścigu do Białego Domu, była sekretarz stanu Hillary Clinton. Wśród kandydatów do tytułu byli m.in. także prezydent Rosji Władimir Putin, lider Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa Nigel Farage, piosenkarka Beyonce czy Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Facebooka.

doyx9qc

Na Człowieka Roku tygodnika "Time" mogą głosować czytelnicy, ale ostateczną decyzję podejmuje redakcja. Rok temu nagrodę otrzymała kanclerz Niemiec Angela Merkel.

oprac. A. Jastrzębski

Zobacz też: Matka przyniosła martwą 4-latkę na pogotowie
doyx9qc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
doyx9qc
Więcej tematów