Trwa ładowanie...
d1jkiwk

Donald Trump wyśle wojsko do Syrii? CNN o planach Pentagonu

Ministerstwo obrony USA może zarekomendować prezydentowi Donaldowi Trumpowi rozmieszczenie sił lądowych na północy Syrii, by skuteczniej zwalczać dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) - informuje telewizja CNN.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Trump
Donald Trump (AFP)
d1jkiwk

Według stacji obecność oddziałów armii USA w Syrii mogłaby także uspokoić Turcję, która w napięciu przygląda się coraz większemu znaczeniu sił kurdyjskich na północy Syrii.

Źródło CNN w Pentagonie zastrzega, że Donaldowi Trumpowi nie przedstawiono jeszcze żadnej propozycji w tej sprawie. Prezydent USA dał resortowi obrony czas do końca lutego na opracowanie sposobów na przyspieszenie walki z IS.

Przypomnijmy - administracja poprzedniego prezydenta Baracka Obamy chciała uniknąć wysłania wojsk lądowych do Syrii, aby USA nie zostały bezpośrednio wciągnięte w konflikt w tym kraju.

W Syrii działa niewielka liczba amerykańskich żołnierzy sił specjalnych. Szkolą i wspierają swoich sojuszników w walce z dżihadystami, np. Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF). USA dowodzą też międzynarodową koalicją, która dokonuje nalotów na pozycje IS i Al-Kaidy w Syrii.

d1jkiwk

Podziel się opinią

Share

d1jkiwk

d1jkiwk
Więcej tematów