Trwa ładowanie...
d3xebal

Donald Trump wycofał się z debaty z Bernie Sandersem

• Republikański kandydat do prezydentury wykluczył możliwość telewizyjnej debaty w formule "jeden na jeden" z senatorem ze stanu Vermont Bernie Sandersem • Sanders walczy z Hillary Clinton o nominację prezydencką z ramienia Partii Demokratycznej • Trump: będę czekał na debatę z tym, kto zajmie pierwsze miejsce u Demokratów
Share
Donald Trump
Donald TrumpŹródło: PAP/EPA, Fot: JUSTIN LANE
d3xebal

Dzień wcześniej Trump mówił w programie telewizyjnym, że chętnie odbyłby taką debatę z Sandersem, dla którego byłaby ona szansą wzmocnienia swojej pozycji przed kluczowymi prawyborami w Kalifornii 7 czerwca. Równocześnie byłby to cios dla zdecydowanie wyprzedzającej Sandersa Hillary Clinton, bliskiej zapewnienia sobie nominacji z ramienia Demokratów.

Jednak Trump oświadczył, że debata z Sandersem byłaby "niewłaściwa", ponieważ jako jedyny obecnie republikański kandydat do prezydentury powinien spotkać się jedynie z ostatecznym kandydatem Demokratów.

"Będę czekał na debatę z tym, kto zajmie pierwsze miejsce w Partii Demokratycznej, prawdopodobnie z nieuczciwą Hillary Clinton" - głosi oświadczenie Trumpa.

d3xebal

Występując na wiecu we Fresno, w Kalifornii, Trump utrzymywał, że debatę z Sandersem uniemożliwiły sieci telewizyjne, które nie chciały się zgodzić, aby co najmniej 10 mln dolarów wpływów z tego spotkania zostało przeznaczonych na cele charytatywne. - Z chęcią spotkałbym się z Bernie, ale sieci chcą zatrzymać te pieniądze dla siebie - zapewniał miliarder.

Wcześniej Clinton oświadczyła, że nie jest zainteresowana debatą z Sandersem przed prawyborami w Kalifornii. Tymczasem ostatnie badania opinii publicznej wykazały, że Sanders ma w Kalifornii spore szanse zmniejszenia przewagi Clinton.

Jednak jeśli byłej sekretarz stanu uda się wygrać prawybory w stanie New Jersey, które odbędą się tego samego dnia, to zapewni ona sobie nominację prezydencką niezależnie od wyniku prawyborów w Kalifornii.

Według sondażu Reuters/Ipsos w skali kraju przewaga Clinton nad Trumpem jest nieznaczna i wynosi ok. 4 proc. Wyborcy Demokratów są praktycznie równo podzieleni między Clinton i Sandersem.

d3xebal

Podziel się opinią

Share
d3xebal
d3xebal
Więcej tematów