Trwa ładowanie...

Donald Trump w lipcu przyjedzie do Polski? Jest taka możliwość

- Dwie daty spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem USA Donaldem Trumpem są dzisiaj na stole - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Do rozmowy przywódców może dojść pod koniec maja w Brukseli lub na początku lipca w Polsce.

Donald Trump w lipcu przyjedzie do Polski? Jest taka możliwośćŹródło: AFP, fot: SCOTT OLSON / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / AFP
drd1f5w
drd1f5w

O tych dwóch terminach rozmawiał z sekretarzem stanu Rexem Tillersonem szef MSZ Witold Waszczykowski. Pod koniec maja w Brukseli odbędzie się spotkanie NATO. To właśnie tam Andrzej Duda mógłby odbyć rozmowę z Donaldem Trumpem. Drugi termin wiąże się z przyjazdem amerykańskiego prezydenta do Polski na szczyt Trójmorza.

-To są te dwie daty, o których będę także ja rozmawiał w przyszłym tygodniu w Waszyngtonie. Natomiast czy do tego dojdą jeszcze inne możliwości, to będzie wynikało także od pewnej gotowości strony amerykańskiej, jeśli chodzi o te rozmowy. Te dwie daty są datami, które są już dzisiaj na stole i o nich możemy mówić, jako o konkretnych propozycjach takiej rozmowy – mówił Krzysztof Szczerski.

Delegacja z USA u Andrzeja Dudy

Krzysztof Szczerski dodał, że w piątek w Pałacu Prezydenckim gościć będzie spiker Izby Reprezentantów USA Paul Ryan wraz z delegacją. Ma on rozmawiać z prezydentem m.in. o relacjach polsko-amerykańskich w zakresie bezpieczeństwa oraz wewnętrznej dynamice polityki amerykańskiej.

drd1f5w

Szef gabinetu prezydenta poinformował też, że w przyszłym tygodniu uda się z wizytą do Waszyngtonu i Nowego Jorku. Jak podkreślił, w Nowym Jorku będzie kontynuował kampanię na rzecz wsparcia kandydatury Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ. Głosowanie w tej sprawie ma odbyć się na początku czerwca. Polska jest na ostatniej prostej zabiegania o głosy poparcia dla swojej kandydatury.

drd1f5w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drd1f5w
Więcej tematów