Trwa ładowanie...
d20tmw6

Donald Trump: USA zrywają relacje ze Światową Organizacją Zdrowia

Prezydent USA zarzucił WHO, że organizacja nie przeprowadziła odpowiednich reform po rozprzestrzenieniu się koronawirusa. Donald Trump już wcześniej ją krytykował i wstrzymał jej finansowanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Trump: USA zrywają relacje ze Światową Organizacją Zdrowia
Donald Trump: USA zrywają relacje ze Światową Organizacją Zdrowia (PAP)
d20tmw6

Donald Trump ogłosił, że Stany Zjednoczone zrywają relację ze Światową Organizacją Zdrowia. W ubiegłym tygodniu wysłał do jej szefa list z żądaniem poprawy w ciągu najbliższych 30 dni. Twierdził, że WHO ignorowała wiarygodne doniesienia dotyczące rozprzestrzeniania się koronawirusa. Powodem wstrzymania kontaktów jest fakt, że organizacji "nie udało się przeprowadzić wymaganych i bardzo potrzebnych reform" - podaje foxnews.com.

Prezydent USA wielokrotnie krytykował WHO i groził odcięciem funduszy. W połowie kwietnia poinformował, że wstrzymuje finansowanie organizacji. Stany Zjednoczone miały przekazywać na rzecz WHO 450 milionów dolarów rocznie. Teraz zapowiedział, że środki zostaną przekazane na inne globalne fundusze, które zaspokajają potrzeby związane ze zdrowiem publicznym. Podczas piątkowej konferencji Trump atakował również chiński rząd twierdząc, że "przez ich oszustwa cierpi teraz cały świat".

Przeczytaj: USA. Donald Trump na wojnie z Twitterem. Jest rozporządzenie ws. mediów społecznościowych

d20tmw6

- Urzędnicy z Chin zignorowali swoje obowiązki wobec Światowej Organizacji Zdrowia - twierdzi Trump. Dodatkowo mieli "wywrzeć presję na WHO, aby wprowadziła inne państwa w błąd", kiedy koronawirus został odkryty przez chińskie władze. Oprócz ofiar śmiertelnych decyzja miała doprowadzić do "głębokich trudności ekonomicznych na całym świecie".

Zobacz wideo: Wybory 2020. Politycy PO niezadowoleni z "szarży" Tomasza Grodzkiego? Rafał Trzaskowski odpowiada

Prezydent USA poinformował również, że zawiesi przyjazd niektórych obcokrajowców z Chin do Stanów Zjednoczonych, jeśli "zostaną zidentyfikowani jako potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa". Trump oskarżył także Chiny o ograniczenie wolności Hongkongu. Region stracił również wiele preferencyjnych przepisów m.in. ws. odrębnego obszaru celnego, ekstradycji czy kontroli eksportu technologii.

d20tmw6

Światowa Organizacja Zdrowia była krytykowana przez prezydenta USA za to, że jest niewłaściwie zarządzana. Powodem miała być niewłaściwa reakcja na koronawirusa. Trump zarzucał WHO, że ta źle wykonała swoją pracę, przez co nie udało się zminimalizować ofiar SARS-CoV-2. - Świat otrzymał wiele fałszywych informacji na temat przenoszenia i umieralności na COVID-19 - mówił.

Przeczytaj również: Koronawirus pochodzi z laboratorium w Wuhan? Donald Trump jest o tym przekonany

Źródło: foxnews.com

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d20tmw6

Podziel się opinią

Share

d20tmw6

d20tmw6
Więcej tematów