Trwa ładowanie...
d39ozct

Donald Trump o wymianie więźniów między Rosją i Ukrainą. "To może być pierwszy krok do pokoju"

Rosja i Ukraina przeprowadziły w sobotę wymianę więźniów. Ten krok skomentował prezydent USA Donald Trump, a także przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Trump o wymianie więźniów między Rosją i Ukrainą: to może być pierwszy krok do pokoju
Donald Trump o wymianie więźniów między Rosją i Ukrainą: to może być pierwszy krok do pokoju (PAP)
d39ozct

"Rosja i Ukraina właśnie wymieniły dużą liczbę więźniów. Bardzo dobre wieści, być może jest to pierwszy gigantyczny krok do pokoju. Gratulacje dla obu krajów! - napisał na swoim profilu Twitterze Donald Trump.

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk napisał na swoim profilu, że z ulgą przyjął uwolnienie przez Rosję ukraińskiego reżysera Ołeha Sencowa. Wezwał też Rosję do uwolnienia wszystkich więźniów politycznych i do poszanowania integralności terytorialnej Ukrainy.

d39ozct

Zobacz także: Rosja i Ukraina wymieniają jeńców. Uwolnią 24 ukraińskich marynarzy?

Rosja i Ukraina wymieniły 70 więźniów - po 35 z każdej ze stron. Wśród zwolnionych przez Rosjan Ukraińców jest filmowiec Ołeh Sencow i 24 ukraińskich marynarzy aresztowanych po incydencie na Morzu Czarnym w listopadzie 2018 roku. Do Rosji wrócił m.in. Kyrył Wyszynski, dziennikarz rosyjskiej agencji RIA w Kijowie. Według doniesień medialnych Rosji przekazano także Wołodymyra Cemacha, bojownika z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej, który prawdopodobnie jest powiązany z zestrzeleniem malezyjskiego boeinga nad Donbasem w lipcu 2014 r.

Zobacz także: Sprzeczne informacje na temat uwolnienia Ołeha Sencowa. "Rozmowy trwają"

d39ozct

Według prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego wymiana więźniów, to pierwszy krok do zakończenia wojny w Donbasie. Dodał, że wymiana jest częścią porozumienia, które zawarł z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Źródło: rmf24.pl, twitter.com

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d39ozct

d39ozct
d39ozct
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów