Trwa ładowanie...

Donald Trump i Kim Dzong Un polecieli do Singapuru. Air Force One kontra Ił-62

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un wylądował w Singapurze. Przyleciał tam swoim odrzutowcem - dziesięcioletnim Iłem-62. Donald Trump na pokładzie prezydenckiego Air Force One wyląduje tam za kilka godzin.
Share
Donald Trump udał się do Singapuru swoim Air Force One
Donald Trump udał się do Singapuru swoim Air Force OneŹródło: PAP/EPA
d3as8fm

Prezydent USA Donald Trump ma wylądować w Singapurze - w bazie Paya Lebar - w niedzielę wieczorem miejscowego czasu. Zgodnie z zapowiedziami Białego Domu Trump ma zamieszkać w hotelu Shangri-La.

Kim Dzong Un przyleciał wcześniej. Około 9 polskiego czasu wylądował swoim Iłem-62 na lotnisku Changi, o czym poinformował minister spraw zagranicznych Singapuru Vivian Balakrishnan.

Przywódca Korei Północnej zamieszka w luksusowym hotelu St Regis.

d3as8fm

Wcześniej, jak informował Reuters, z lotniska Sunan w Pjongjangu wystartował w niedzielę nad ranem północnokoreański Ił 76, który jest samolotem cargo przewożącym limuzyny, podarunki państwowe oraz żywność i napoje dla delegacji północnokoreańskiej.

Oficjalnie szczyt ma rozpocząć się we wtorek o godz. 9 miejscowego czasu. Przywódcy spotkają się w hotelu Capella na wyspie Sentosa.

Od wtorku władze Singapuru objęły wyspę Sentosa specjalnymi przepisami bezpieczeństwa, które będą obowiązywać od 10 do 14 czerwca. Dzień wcześniej władze ogłosiły utworzenie specjalnej strefy w centrum Singapuru, gdzie mieszczą się MSZ, ambasada USA i wiele luksusowych hoteli. Policja będzie przeprowadzać bardziej szczegółowe kontrole osobiste, a używanie dronów będzie zakazane.

d3as8fm

Oczekuje się że szczyt Trump-Kim będzie poświęcony głównie kwestii denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego.

Źródło: reuters.com

d3as8fm

Podziel się opinią

Share
d3as8fm
d3as8fm
Więcej tematów