Trwa ładowanie...

Dolny Śląsk: CBŚP zlikwidowało fabryczkę metamfetaminy

Funkcjonariusze CBŚP zlikwidowali na Dolnym Śląsku fabryczkę wytwarzającą metamfetaminę. Znaleziono w niej prawie 390 g tego narkotyku oraz 93 litry różnych substancji służących do jego wytwarzania. 3 osoby trafiły do aresztu.
Share
Dolnośląscy funkcjonariusze zlikwidowali fabryczkę, w której wytwarzano metamfetaminę
Dolnośląscy funkcjonariusze zlikwidowali fabryczkę, w której wytwarzano metamfetaminęŹródło: cbśp.policja.pl
d279m31

Funkcjonariusze wrocławskiego Centralnego Biura Śledczego Policji pod koniec października dowiedzieli się, że w jednym z domów jednorodzinnych w powiecie lubańskim mogą być wytwarzane narkotyki. Natychmiast zajęli się tą sprawą. W akcji zostali wsparci przez funkcjonariuszy Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz specjalistę z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

W trakcie przeszukania domu policjanci potwierdzili swoje przypuszczenia. Na pierwszym piętrze odkryli fabryczkę metamfetaminy. Znaleźli i zabezpieczyli odczynniki oraz substancje chemiczne, łącznie blisko 93 litry różnych chemikaliów służących do produkcji tego narkotyku oraz ok. 390 g metamfetaminy.

d279m31

Oględziny przeprowadzono z udziałem biegłego z laboratorium kryminalistycznego dolnośląskiej policji. Z jego ustaleń wynika, że metamfetaminę produkowano z preparatów medycznych.

Kolejne przeszukanie miało miejsce w powiecie zgorzeleckim.

Łącznie w wyniku przeprowadzonych działań policjanci zatrzymali 3 osoby, z czego dwie usłyszały zarzuty dotyczące produkcji i posiadania znacznych ilości narkotyków, a także dodatkowo jedna z nich zarzut handlu narkotykami. Tego typu przestępstwa zagrożone są karą do 15 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Lubaniu dwóch podejrzanych tymczasowo aresztował. Trzecia z zatrzymanych osób po przesłuchaniu została zwolniona.

Źródło: cbsp.policja.pl

d279m31

Podziel się opinią

Share
d279m31
d279m31
Więcej tematów