Trwa ładowanie...
ycipk-4n3pf8

CBŚP rozbiło międzynarodowy gang. Z leków produkowali metamfetaminę

Działająca na ternie Polski, Ukrainy, Słowacji i Czech grupa odbierała z aptek leki zawierające pseudoefedrynę i produkowała z nich metamfetimnę. Służby w tych czterech państwach zatrzymały łącznie 44 osoby i zlikwidowano trzy laboratoria metamfetaminy i plantację marihuany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na terenie Polski zabezpieczono 200 tys. opakowań leków
Na terenie Polski zabezpieczono 200 tys. opakowań leków (East News)
ycipk-4n3pf8

Grupa rozpoczęła swoją działalność na Podkarpaciu. Lekarstwa wyprowadzała leki z aptek i punktów aptecznych. Na każdym paragonie widniała transakcja sprzedaży jednego opakowania leku, ale w rzeczywistości leki odbierano w hurtowych ilościach. Odbierali je kurierzy, którzy jednorazowo mogli dostarczyć nawet kilkadziesiąt tysięcy tabletek do laboratoriów wytwarzających metametaminę.

W wyniku akcji na terenie Polski zatrzymano 23 osoby, z czego na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował 19 osób. Zabezpieczono ponad 200 tys. opakowań leków i około 100 kg samych tabletek oraz 1,2 mln zł w gotówce i samochody warte około 400 tys. zł. Decyzją prokuratora zablokowano rachunki bankowe na kwotę około 5 mln zł.

Zobacz też: 79-latek producentem amfetaminy

ycipk-4n3pf8

Aresztowania na Ukrainie, Słowacji i w Czechach

Kolejne 8 osób zostało zatrzymanych na terenie Czech. Są one podejrzane o organizowanie przestępczego procederu oraz produkowanie środków odurzających. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono kilkaset tysięcy euro. Służby czeskie i słowackie zlikwidowały w Czechach dwie wytwórnie metamfetaminy i plantację marihuany.

Z kolei na terenie Słowacji zatrzymano 7 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, obrót narkotykami oraz substancjami, które można przetworzyć na narkotyki. Słowacka policja zabezpieczyła też środki chemiczne służące do produkcji metamfetaminy oraz kilkadziesiąt kilogramów tabletek.

ycipk-4n3pf8

Na Ukrainie funkcjonariusze tamtejszych służb wykorzystując informacje otrzymane z przemyskiego CBŚP, zlikwidowali laboratorium metamfetaminy i zatrzymali 6 osób.

Sprawa jest rozwojowa

W operacji prowadzonej na terenie Polski, brali także udział policjanci CBŚP z Warszawy i Katowic, z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, SPAT i BSW z Rzeszowa oraz funkcjonariuszy Delegatury ABW z Rzeszowa.

W Polsce postępowanie przygotowawcze w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie.

ycipk-4n3pf8

- Sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczamy kolejnych zatrzymań - powiedziała rzeczniczka CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4n3pf8

ycipk-4n3pf8
ycipk-4n3pf8
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów