Trwa ładowanie...

27 grudnia dniem wolnym od pracy, ale nie dla wszystkich

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wydała zarządzenie, na mocy którego część pracowników otrzyma jeszcze w tym roku dodatkowy dzień wolny od pracy. Kiedy wypada i kto będzie miał wolne? Wyjaśniamy.

27 grudnia dniem wolnym od pracy, ale nie dla wszystkichŹródło: iStock.com
dz4e46r
dz4e46r

27 grudnia dniem wolnym od pracy w 2019 roku, ale nie dla każdego. Zgodnie z rozporządzeniem podpisanym przez Michała Dworczyka w piątek po świętach do pracy nie pójdą pracownicy administracji rządowej. Wolne będą mieli:

  • pracownicy administracji rządowej centralnej (pracownicy ministerstw i urzędów centralnych)
  • pracownicy administracji rządowej terenowej (urzędy wojewódzkie, urzędy należące do KAS, urzędy statystyczne, inspekcje)

Dodatkowy dzień wolny od pracy nie będzie jednak "darmowy". Żeby mieć wolne 27 grudnia, pracownicy wyżej wymienionych urzędów będą musieli stawić się w pracy w sobotę 14 grudnia.

Warto zaznaczyć, że przepisy dotyczące wolnego 27 grudnia nie dotkną samorządów terytorialnych. Po świętach w pracy powinni stawić się pracownicy urzędów marszałkowskich, starostw powiatowych oraz urzędów miast i gmin.

Dni wolne od pracy w grudniu 2020. Jak zaplanować urlop?

Przypomnijmy, że zgodnie z polskim prawem dni wolne od pracy w grudniu to 25 i 26 grudnia, czyli pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. W tym roku wypadają one w środę i czwartek. Jak zaplanować urlop, żeby odpoczywać dłużej? Podpowiadamy:

  • biorąc urlop 23, 24 i 27 grudnia zyskujemy aż 9 dni wolnego
  • odpoczynek można sobie przedłużyć biorąc dni wolne 30 i 31 grudnia
dz4e46r

Jeżeli dobrze rozplanujemy wolne, to w grudniu biorąc 5 dni urlopu, będziemy odpoczywać od 21 grudnia do 2 stycznia, czyli 12 dni.

Zobacz też: Sondaż IBRiS dla WP. Patryk Jaki: w naszym obozie Szymon Hołownia jest niedoceniany

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dz4e46r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz4e46r
Więcej tematów