"Dobra wiadomość". Kaczyński komentuje wybór papieża
"Dobra wiadomość z Watykanu: na Stolicę Piotrową został wybrany kolejny papież - Leon XIV" - komentuje na portalu X prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Nowym papieżem został kardynał Robert Prevost z USA, który przyjął imię Leona XIV. Wiadomość o jego wyborze ogłosił w czwartek po godz. 19 z balkonu bazyliki Świętego Piotra kardynał protodiakon Dominique Mamberti.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Spotkał się z przyszłym papieżem. Tak ocenił kardynała Prevosta
"Dobra wiadomość z Watykanu: na Stolicę Piotrową został wybrany kolejny papież - Leon XIV. Imię nowego przywódcy Kościoła Katolickiego nawiązuje do Wielkich Papieży: Leona I i Leona XIII, którzy obronili jedność i integralność Kościoła i stali na straży wiary. Pokój, miłość oraz szacunek do bliźniego niech będą fundamentem tego pontyfikatu" - skomentował wybór papieża Jarosław Kaczyński.
Wcześniej gratulacje nowemu papieżowi złożył prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, jest to moment głęboko poruszający dla wspólnoty Kościoła katolickiego i dla całego świata.
"Proszę przyjąć zapewnienie o gotowości Rzeczypospolitej do dalszego zacieśniania tych wyjątkowych więzi – w imię wspólnych wartości, odpowiedzialności za dobro wspólne i umacniania pokoju na świecie" - napisał prezydent Duda.