Trwa ładowanie...
dj4liv0

Do Zakopanego przywieziono relikwie św. Joanny Molla

W obchodzoną przez kościół niedzielę
Najświętszej Rodziny do zakopiańskiej parafii pod wezwaniem
Najświętszej Rodziny zostały przewiezione z Włoch relikwie świętej
Joanny Beretty Molla kanonizowanej przez Jana Pawła II 16 maja
2004 roku.

Share
dj4liv0

Uroczystego wprowadzenia relikwii dokonał kardynał Franciszek Macharski, a kazanie głosił tłumacz książek o świętej, ksiądz Piotr Gąsior.

Kiedy Jan Paweł II był tu pod Tatrami w 1997 roku ogłosił błogosławionymi dwie Polki, siostry zakonne Marię Bernardynę Jabłońską i Marię Karłowską. Mówił wówczas o geniuszu kobiety, który przejawia się w głębokiej wrażliwości na ludzkie cierpienie, w delikatności, otwarciu, gotowości do pomocy i w innych zaletach ducha właściwych kobiecemu sercu- przypomniał w kazaniu ksiądz Gąsior.

Jeśli dotychczas zdarzało się jeszcze komuś twierdzić, że im ze względu na powołanie zakonne było łatwiej(..) to dziś, patrząc na wzór świętej Joanny, nie będzie miał już żadnych wątpliwości, że tak dłużej nie może myśleć. Świętość bowiem jest dla każdego. Zaś "geniusz kobiety", o którym mówił Jan Paweł II, został z pewnością zapisany w każdej z matek, sióstr czy małżonek - powiedział.

Święta Joanna Beretta Molla (1922-1962) była doktorem medycyny. Podczas czwartej ciąży, pomimo zaleceń lekarzy nakazujących konieczność usunięcia narządów rodnych z powodu złośliwego włókniaka macicy, zdecydowała się dziecko urodzić. Zmarła po porodzie 28 kwietnia 1962. Ojciec święty Jan Paweł II kanonizował ją 16 maja 2004 roku i ogłosił ją patronką małżeństw i rodzin. W Polsce relikwie świętej znajdują się też w parafii na osiedlu Kalinowym w Nowej Hucie.

dj4liv0

Podziel się opinią

Share
dj4liv0
dj4liv0
Więcej tematów