Trwa ładowanie...

Do wzięcia 800 laptopów z bezpłatnym dostępem do internetu

Warszawscy uczniowie mogą ubiegać się o przyznanie na 5 lat laptopa z bezpłatnym dostępem do internetu. Nabór wniosków rozpoczął się dzisiaj i potrwa do 30 września.
Share
Do wzięcia 800 laptopów z bezpłatnym dostępem do internetu
Źródło: WawaLove.pl
d2mf5cx

To już druga tura rekrutacji. Ta jest przeznaczona dla uczniów V-VI klas szkoły podstawowej, I-III klas gimnazjum lub I klasy szkoły ponadgimnazjalnej (szkoły prowadzone przez m.st. Warszawę). Szansę na laptop, z darmowym dostępem do Internetu, mają młodzi ludzie, którzy mieszkają w Warszawie. Pod uwagę będzie również brana średnia ocen lub wyniki z egzaminów: szóstoklasisty i gimnazjalnego, oraz dochody w rodzinie, które maksymalnie mogą wynosić 1299,00 złotych netto na osobę. Uczniowie, którzy spełnią te kryteria, przed otrzymaniem sprzętu, przejdą dwudniowe szkolenia. Obsługa komputera i podstawowych programów biurowych, tworzenie baz danych czy programowanie stron www - to tematy, jakie mają do wyboru.

Całkowita wartość unijnego projektu „Argos - Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu dzieci i młodzieży w Warszawie” to ponad 6,5 miliona złotych. Na uczniów czeka jeszcze 800 laptopów z bezpłatnym dostępem do Internetu. W pierwszej turze rekrutacji, która odbyła się na przełomie marca i kwietnia, do projektu zakwalifikowano 199 uczestników.

Rekrutacja uczestników będzie trwała od 8 do 30 września do godz. 15. Wypełniony przez prawnego opiekuna wniosek należy złożyć w sekretariacie swojej szkoły. Szczegóły dotyczące rejestracji, formularz wniosku oraz regulamin są dostępne na stronie internetowej www.argos.um.warszawa.pl.

d2mf5cx

Podziel się opinią

Share
d2mf5cx
d2mf5cx
Więcej tematów