Trwa ładowanie...

Do tego kraju Rosjanie nie wjadą. Łotwa zostawi tylko jeden wyjątek

Łotwa zamyka się na podróżnych z Rosji. Ambasada nie będzie już wydawać wiz. Jedynym wyjątkiem od tej reguły będą kwestie związane z pogrzebem członka rodziny Rosjanina na terenie Łotwy.

Do tego kraju Rosjanie nie wjadą. Jest jeden wyjątekDo tego kraju Rosjanie nie wjadą. Jest jeden wyjątekŹródło: Getty, fot: Michal Fludra
dtqbr4t
dtqbr4t

W czwartek łotewskie władze podjęły i ogłosiły decyzję o wstrzymaniu wydawania wiz rosyjskim obywatelom. "Ambasada Łotwy w Rosji na czas nieokreślony wstrzymała przyjmowanie od obywateli Federacji Rosyjskiej wniosków w sprawie otrzymania wiz" - informuje placówka na Twitterze.

Jak przypomina w piątek łotewski portal LSM, niedługo po rozpoczęciu pełnowymiarowej napaści Rosji na Ukrainę, Ryga przestała wydawać wizy rosyjskim obywatelom z wyjątkiem wiz wydawanych ze względów humanitarnych.

dtqbr4t

Łotwa wydała na przykład wizy wielu rosyjskim dziennikarzom, którzy nie mogli dłużej pracować w Rosji w związku z cenzurą. Według serwisu do początku sierpnia wizy wydano 247 pracownikom rosyjskich niezależnych mediów i 206 członkom ich rodzin.

Kilkuset rosyjskich obywateli otrzymało też wizy w związku z chorobą i śmiercią bliskiej osoby oraz z uwagi na to, że są członkami rodziny obywatela kraju UE. Teraz zasady zostają zmienione.

Inflacja uderza w samorządy. "Turyści posłuchali Czarnka"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dtqbr4t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

dtqbr4t
Więcej tematów