PolskaDo KRS wpłynął wniosek ws. rejestracji nowego zarządu TVP

Do KRS wpłynął wniosek ws. rejestracji nowego zarządu TVP

Do Krajowego Rejestru Sądowego wpłynął wniosek nowego zarządu TVP w sprawie rejestracji zmian w zarządzie spółki - poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie sędzia Wojciech Małek.

23.09.2009 | aktual.: 23.09.2009 20:05

Jak powiedział Małek, wniosek, podpisany przez mec. Jarosława Chałasa, dotyczy m.in. wykreślenia z KRS dotychczasowego p.o. prezesa Piotra Farfała i wpisania jako p.o. prezesa Bogusława Szwedy oraz Małgorzaty Wiśnickiej-Hińczy, jako członka zarządu.

- Jeśli nie wystąpią przeszkody formalne, wniosek powinien być rozpoznany w ciągu tygodnia - powiedział Małek. Dodał, iż KRS otrzymał także pismo ministra skarbu Aleksandra Grada w sprawie jak najszybszego rozpatrzenia wniosków dotyczących TVP.

W telewizji trwa spór o to, kto zarządza spółką. W sobotę nowa rada nadzorcza spółki wymieniła cały zarząd TVP. Stanowiska stracili: p.o. prezes telewizji Piotr Farfał oraz zawieszeni od grudnia 2008 r. prezesi: Andrzej Urbański, Sławomir Siwek i Marcin Bochenek. Nowym p.o. prezesem TVP został Bogusław Szwedo - przewodniczący rady nadzorczej spółki. Oprócz niego na trzy miesiące do zarządu delegowano Małgorzatę Wiśnicką-Hińcza. Swojego odwołania nie uznał jednak Farfał, który już zapowiedział, że tę sprawę rozstrzygnie sąd.

W poniedziałek Szwedo nie został wpuszczony do siedziby spółki. Nowy zarząd, który w związku z tym spotkał się w siedzibie KRRiT, zdecydował o zwolnieniu dyscyplinarnym dotychczasowego p.o. prezesa Farfała, doniesieniu na niego do prokuratury oraz cofnięciu wszelkich pełnomocnictw głównemu prawnikowi TVP mec. Stanisławowi Rymarowi. Żadnej z decyzji wybranego w sobotę zarządu nie uznaje jednak Farfał, ani mec. Rymar.

Trwa też spór o legalność nowej rady nadzorczej TVP wybranej w końcu lipca. RN TVP wciąż do rejestru nie wpisano. Wniosek o rejestrację pozostałych członków RN sąd rejestrowy odesłał Farfałowi; zdecydowały o tym względy formalne - dane członków rady były niekompletne, brakowało w nich numerów PESEL. Decyzja o zwrocie wniosku nie jest wciąż prawomocna, swoje pełnomocnictwo ma bowiem uzupełnić prawnik TVP. Dopiero potem sąd ma zająć się sprawą rejestracji.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)