Trwa ładowanie...
d44k4el

Do 8 lat więzienia dla oskarżonego w sprawie Józefa Piniora. Tomasz G. usłyszał zarzuty

Tomasz G., zatrzymany w związku ze sprawą Józefa Piniora usłyszał zarzuty korumpowania dwóch osób. Informację przekazał naczelnik Prokuratury Krajowej w Poznaniu Piotr Baczyński.

Share
d44k4el

Tomasz G., zatrzymany w związku ze sprawą korupcyjną, w której podejrzanym jest Józef Pinior, usłyszał zarzuty korumpowania dwóch osób. Taką informację przekazał PAP naczelnik Prokuratury Krajowej w Poznaniu Piotr Baczyński.

Przedsiębiorcę zatrzymano 13 grudnia. Podejrzewa się go o korumpowanie Piniora i jego asystenta. Byłego senatora PO i działacza "Solidarności", oraz 10 innych osób zatrzymano 29 listopada. Piniora podejrzewa się o przyjęcie dwóch łapówek w łącznej kwocie 46 tys. złotych. Przedsiębiorca i przedstawiciel jednej z firm, który zaangażowany był w budowę centrum handlowego w Jeleniej Górze, został zatrzymany 13 grudnia. Jest on podejrzany o korumpowanie byłego senatora PO i jego asystenta Jarosława Wardęgi.

Pomimo wniosku prokuratury Sąd Okręgowy w Poznaniu podtrzymał decyzję sądu I instancji o niezatrzymywaniu podejrzanych w areszcie. "Tomasz G. został w środę przesłuchany, zostały mu ogłoszone zarzuty wręczenia korzyści majątkowych dwóm osobom. W tej chwili, dla dobra postępowania, nie będziemy podawać mediom żadnych bliższych okoliczności sprawy" - przekazał PAP prokurator Baczyński.

Tomaszowi G. grozi do 8 lat więzienia. Wcześniej przez 6 lat był poszukiwany do odbycia kary 2 lat więzienia. Był ścigany listem gończym wystawionym w Wałbrzychu.

d44k4el

Podziel się opinią

Share
d44k4el
d44k4el
Więcej tematów