Trwa ładowanie...

Do 335 wzrosła liczba ofiar powodzi w Brazylii

Bilans ofiar powodzi i osunięć ziemi spowodowanych ulewami, które zniszczyły kilka miast w górskim rejonie niedaleko Rio de Janeiro, wzrósł do 335. Pomoc nie dotarła jeszcze do wszystkich miejsc dotkniętych katastrofą.

Do 335 wzrosła liczba ofiar powodzi w BrazyliiŹródło: PAP/EPA
d3punhp

Wcześniej informowano, że od poniedziałku zginęło 257 osób.

146 osób zginęło w leżącym około 70 km na północ od Rio mieście Teresopolis. Kilkadziesiąt nadal jest zaginionych. Trwająca całą dobę ulewa, podczas której spadło tyle deszczu, ile zwykle pada podczas miesiąca, spowodowała wylanie rzeki i osunięcia gruntu.

d3punhp

- To było piekło. Wiele osób jest zaginionych i wiele z nich najprawdopodobniej nigdy nie odnajdziemy - powiedziała mieszkanka Teresopolis, Marina de Carvalho Silva.

W czwartek przed miejską kostnicą do identyfikacji ofiar ustawiały się tłumy mieszkańców. Strażacy nadal poszukują zaginionych.

W sąsiednim mieście Petropolis śmierć poniosły 34 osoby, a w Nova Friburgo, ok. 140 km na północ od Rio, zginęło co najmniej 155 osób, a wśród nich kilku strażaków, którzy brali udział w akcji ratunkowej.

Prezydent Brazylii Dilma Roussef zatwierdziła w środę fundusz pomocowy - 461 mln dolarów - na pomoc dla najbardziej dotkniętych powodzią miast - Rio i Sao Paulo.

d3punhp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3punhp
Więcej tematów