Trwa ładowanie...
d46t5di

Do 2019 roku Francja zamierza przyjąć 10 tys. uchodźców

W ciągu najbliższych dwóch lat Francja zamierza we współpracy z ONZ umożliwić legalny wjazd do kraju 10 tysiącom uchodźców - poinformował prezydent Emmanuel Macron. Chodzi o uchodźców którzy obecnie przebywają w krajach położonych poza Europą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Francji Emmanuel Macron zadeklarował konkretną liczbę imigrantów, którzy mogliby legalnie wjechać do kraju
Prezydent Francji Emmanuel Macron zadeklarował konkretną liczbę imigrantów, którzy mogliby legalnie wjechać do kraju (PAP)
d46t5di

We współpracy z Biurem Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) władze francuskie przygotują 10 tysięcy miejsc w ramach relokacji uchodźców przebywających obecnie w Turcji, Libanie, Jordanii, Nigrze lub Czadzie - wynika z komunikatu wydanego przez Pałac Elizejski po spotkaniu Macrona z Wysokim Komisarzem ONZ ds. Uchodźców Filippo Grandim.

Szef MSW Gerard Colombe poinformował, że proces ich przyjmowania powinien zakończyć się do października 2019 roku.

Macron informował też, że w najbliższych tygodniach francuski Urząd ds. Ochrony Uchodźców i Bezpaństwowców (OFPRA) przeprowadzi w Nigrze swoją pierwszą misję dotyczącą prawa przyznawania azylu. W końcu lipca francuski prezydent postulował założenie punktów identyfikacji oraz rejestracji migrantów ("hot spotów") w Nigrze, Czadzie i Libii, aby nie przeprawiali się oni przez Morze Śródziemne do Europy.

d46t5di

Według Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM), od stycznia tego roku do Europy przybyło ponad 100 tys. migrantów i uchodźców, z których ponad 85 tys. dotarło z Libii do Włoch.

We wrześniu Komisja Europejska przedstawiła propozycję w sprawie utworzenia nowego unijnego programu przesiedleń, w ramach którego w ciągu najbliższych dwóch lat do Europy miałoby zostać przeniesionych co najmniej 50 tys. osób wymagających ochrony międzynarodowej. System ten ma nie być obligatoryjny dla państw członkowskich, a jedynie rekomendacją. Komisja Europejska chce w ten sposób otworzyć legalne ścieżki dla uchodźców chcących szukać schronienia w Unii Europejskiej

d46t5di

Podziel się opinią

Share
d46t5di
d46t5di