Trwa ładowanie...
ycipk-11l4nb
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Dmitrij Miedwiediew: prostsze przyznawanie obywatelstwa rosyjskojęzycznym

Rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew powiedział, że Rosja upraszcza procedury przyznawania obywatelstwa mieszkańcom Rosji lub byłego Związku Radzieckiego, dla których rosyjski jest językiem ojczystym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dmitrij Miedwiediew
Dmitrij Miedwiediew (AFP, Fot: Natalia Kolesnikova)
ycipk-11l4nb

- Podejmiemy kolejny krok w tym kierunku, omówimy projekt prawa federalnego, aby ułatwić uzyskiwanie obywatelstwa Federacji Rosyjskiej cudzoziemcom lub bezpaństwowcom, których językiem ojczystym jest rosyjski - powiedział Miedwiediew, cytowany przez agencję Interfax, na posiedzeniu rządu.

Na Ukrainie, szczególnie na Krymie i na wschodzie kraju, mieszka dużo etnicznych Rosjan, a także osób dla których rosyjski jest pierwszym językiem.

Miedwiediew dodał, że o uznaniu poszczególnych osób za rosyjskojęzyczne "będzie decydować specjalna komisja na podstawie rozmowy". Według niego osoby, które pomyślnie przejdą taką rozmowę, otrzymają specjalną wizę upoważniającą do wjazdu na teren Federacji Rosyjskiej z możliwością otrzymania prawa pobytu, z pominięciem etapu uzyskania czasowego prawa pobytu. Wskazał, że dla tej kategorii osób czas decyzji o przyznaniu obywatelstwa będzie wynosił trzy miesiące.

ycipk-11l4nb

Procedurą mają być objęci mieszkańcy Rosji, w tym z terytorium przedrewolucyjnej Rosji i Związku Radzieckiego, oraz ich krewni.

Miedwiediew zwrócił uwagę, że cała procedura będzie dostępna tylko w przypadku zrzeczenia się obywatelstwa innego kraju.

Rosyjski premier dodał, że procedura uproszczenia przyznawania obywatelstwa będzie dotyczyć także wysoko wykwalifikowanych specjalistów, "którzy ukończyli rosyjskie lub radzieckie uczelnie i którzy pracowali w naszym kraju co najmniej trzy lata".

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-11l4nb

ycipk-11l4nb
ycipk-11l4nb
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów