Trwa ładowanie...

"Dla naszych antysemitów". Tomasz Lis opublikował okładkę "Newsweeka" sprzed 6 lat

Tomasz Lis umieścił na Twitterze zdjęcie okładki Newsweeka z 2012 roku. "Dla naszych antysemitów" - napisał dziennikarz. Na reakcje internautów nie trzeba było długo czekać.

Share
"Dla naszych antysemitów". Tomasz Lis opublikował okładkę "Newsweeka" sprzed 6 lat
Źródło: PAP
d952r05

Okładka przedstawia obraz Jezusa i Maryi z podpisem "Jezus Maria Żydzi!". Głównym tematem numeru były antyżydowskie uprzedzenia utrzymujące się, mimo upływu lat, w polskim społeczeństwie.

"Dla naszych antysemitów okładka Newsweeka sprzed sześciu lat, przyda się przed jutrzejszą mszą" - napisał dziennikarz, nawiązując do polsko-izraelskiego sporu o ustawę wprowadzającą kary więzienia za określenie "polskie obozy śmierci”. Internauci natychmiast zareagowali na wpis dziennikarza.

Niestety, wiele komentarzy potwierdza gorzką tezę tygodnika, że (mimo upływu 6 lat!) antysemityzm w Polsce jest. Część użytkowników podejmuje polemikę z Tomaszem Lisem dotyczącą tego, czy Jezus i Maryja faktycznie byli Żydami. "Niewierny Tomaszu nieuku. Jezus, tak, jak i jego matka Maryja, nie byli Żydami, tylko Galilejczykami. Poczytaj trochę historii" - pisze Adi.

d952r05

Inni zaś sugerują, że redaktor Newsweeka opublikował okładkę sprzed 6 lat, ponieważ dostaje pieniądze od Niemców... i Żydów za antypolskie działania. Inni rozsierdzeni wpisem dziennikarza, obrażają go i pytają, na przykład, czy lubi grilla, ponieważ będzie smażył się w piekle. "Nie używaj człowieku słowa 'Nasi', bo nie jesteś Polakiem!! Myślę, że Tomasz Lis, używając słowa 'Naszych'' miał na myśli swoich rodaków, czyli nazistów z Niemiec" - pisze Damian.

Z każdą minutą, coraz więcej użytkowników komentuje wpis Tomasza Lisa, a burzliwa i pełna nienawiści przepychanka internetowa już sama w sobie stanowi dobrą inspiracją na kolejną okładkę.

d952r05

Podziel się opinią

Share
d952r05
d952r05
Więcej tematów