Trwa ładowanie...
d112qfe
Deutsche Welle
media

"Die Welt": polskie media prawicowe cieszą się z cudzego nieszczęścia

"Die Welt" donosi o reakcjach polskich mediów na akty przemocy w Niemczech i podsumowuje je: "Radość z cudzego nieszczęścia".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Die Welt": polskie media prawicowe cieszą się z cudzego nieszczęścia
(DaimlerChrysler)
d112qfe

W dzisiejszym wydaniu "Die Welt" publikuje relację z Reutlingen, gdzie w sobotę 21-letni syryjski uchodźca zabił 45-letnią Polkę, z którą - jak zeznali on i świadkowie - był w związku. Kobieta była w czwartym miesiącu ciąży. "Die Welt" pod relacją o Syryjczyku i Polce publikuje podsumowanie komentarzy polskich mediów. Dotyczą tego morderstwa i innych ostatnich aktów przemocy w Niemczech - w Monachium i Würzburgu - oraz polityki imigracyjnej Niemiec.

Autor tekstu Jörg Winterbauer cytuje m.in. Stanisława Januszewskiego z prawicowego serwisu Wpolityce.pl. Pisze on, że przedstawiciele niemieckich elit - "bufony" - "zachwycili się własną misją humanitarną, w imię której wpuścili do kraju masę islamskiej, morderczej hołoty" oraz, że to "samobójczy popęd".

Dalej "Die Welt" przywołuje krytyczne dla rządu Angeli Merkel relacje "Wiadomości" TVP. W przekazach nt. Würzburga i Monachium dominowała - jak podkreśla - nie tylko krytyka polityki imigracyjnej Niemiec, ale i działań służb. "Akcja monachijskich służb bezpieczeństwa była relacjonowana jako chaotyczna" - pisze dziennik. Jak dodaje, TVP sugerowała, że atak w monachijskim centrum handlowym był aktem terroru, choć niemiecka policja temu zaprzeczyła.

d112qfe

"Polskie prawicowe media odpowiedzialnością za ataki obarczają politykę otwartych drzwi Angeli Merkel" - podsumowuje dziennik.

"Die Welt" pisze też, że niektórzy polscy publicyści cieszą się z tragedii w Niemczech. "W paru publikacjach przebija radość z cudzego nieszczęścia. Niektórzy publicyści nawet nie próbują jej ukryć" - tu gazeta cytuje głośny tweet Rafała Ziemkiewicza: "Dla Niemców szok. Zawsze to oni mordowali innych, odwrotnej sytuacji nie mają przećwiczonej".

"Polski rząd zachowuje dotąd wstrzemięźliwość. Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło jedynie, że obywatelka Polski jest ofiarą morderstwa w Reutlingen. Poza tym nie przedstawiono oficjalnego stanowiska" - czytamy.

Gazeta nadmienia na końcu, że partia Kukiz'15 chce wydania mordercy Polki tak, by w ramach kary nie "przebywał w luksusach w zakładzie karnym w Niemczech".

d112qfe

Opr. Monika Margraf/Deutsche Welle

Na dożywocie - najwyższy wymiar kary w Niemczech, skazany został 33-letni Silvio S., morderca czteroletniego Mohameda, dziecka imigrantów z Bośni i Hercegowiny i sześcioletniego Eliasa z Poczdamu

Dwaj mężczyźni uzbrojeni w noże wzięli zakładników w kościele w Normandii. Zabili księdza, inny z zakładników walczy o życie. Sprawców zastrzelili policjanci

d112qfe

Podziel się opinią

Share

d112qfe

d112qfe
Więcej tematów