Trwa ładowanie...

Deszcz, słońce i mgły - prognoza pogody na 19 i 20 października

Jak informuje IMGW, Europa środkowa oraz basen Morza Śródziemnego będą pod wpływem wyżu z centrum nad Ukrainą, pozostałe obszary kontynentu będą obejmowały niże z ośrodkami nad Atlantykiem, Morzem Barentsa i Rosją. Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Ukrainy, z zachodu napłynie zacznie cieplejsza i bardziej wilgotna polarnomorska masa powietrza.

Share
Deszcz, słońce i mgły - prognoza pogody na 19 i 20 października
Źródło: WP.PL, Fot: Internautka Edyta Krosno
dsidm3t

Sobota

W sobotę w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, nad ranem w rejonach ustępujących mgieł zachmurzenie duże. Temp. maks. od 7 do 8 st. na północnym wschodzie, od 11 do 12 st. na zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodnim Wybrzeżu okresami dość silny, z kierunków południowych, początkowo na wschodzie słaby, zmienny.

W nocy z soboty na niedzielę na południu i wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże, okresami opady deszczu, głównie na północnym zachodzie, północy i zachodzie; nad ranem zamglenia z widzialnością od 1000 do 3000 m. Temp. min. od 1 do 2 st. na krańcach wschodnich, od 6 do 7 st. na krańcach zachodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

dsidm3t

Niedziela

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na południu kraju, okresami opady deszczu, głównie na zachodzie i północy. Temp. maks. od 10 do 12 st. na północnym wschodzie, od 16 do 17 st. na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

Warszawa

W Warszawie w sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, rano możliwe silne zamglenia. Temp. maks. 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temp. min. 4 st. Wiatr umiarkowany, południowy. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Temp. maks. 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie spadało.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

dsidm3t

Podziel się opinią

Share
dsidm3t
dsidm3t
Więcej tematów