Trwa ładowanie...
lex tvn
Patryk Osadnik

Głos z USA ws. "lex TVN". Rzecznik Departamentu Stanu zabrał głos

Rzecznik Departamentu Stanu USA wezwał rząd Prawa i Sprawiedliwości, aby pokazał, że szanuje zasady demokracji oraz wolności mediów. - Wolne i niezależne media czynią nasze demokracje silniejszymi - mówi Ned Price.

Share
Rzecznik Departamentu Stanu USA zabrał głos w sprawie "Lex TVN"
Rzecznik Departamentu Stanu USA zabrał głos w sprawie "Lex TVN"Źródło: East News
d1jas0e

- Wzywamy polskie władze, by udowodniły swoje przywiązanie do zasad demokratycznych i wolności mediów nie tylko słowami, lecz też czynami - oświadczył Ned Price.

W ten sposób rzecznik Departamentu Stanu USA odniósł się do procedowanego w sejmie projektu ustawy "Lex TVN".

- Wolne i niezależne media czynią nasze demokracje silniejszymi, czynią sojusz transatlantycki bardziej odpornym, w tym także na działania tych, którzy chcą nas podzielić, i są też fundamentalnym elementem naszych relacji dwustronnych - wyjaśnił.

Zobacz także: Jarosław Kaczyński i posłowie PiS wyszli z sali

Dodał, że Polska jest ważnym sojusznikiem USA w NATO, a Sojusz Transatlantycki jest oparty nie tylko o wspólne interesy, ale także przywiązanie do zasad demokracji.

d1jas0e

Podkreślił, że poza "Lex TVN" władze USA przyglądają się także ustawie, która zamyka furtkę do zwrotu majątku osobom ocalałym z Holocaustu oraz ich potomkom.

Sejm przyjął "Lex TVN". Udało się dzięki posłom Kukiz'15

W środę, 11 sierpnia, w Sejmie doszło do kuriozalnych wydarzeń, które już zapisały się w historii. Marszałkini Elżbieta Witek, po tym, jak opozycja wygrała głosowanie w sprawie odroczenia obrad do 2 września, zarządziła jego reasumpcję.

W ponownym głosowaniu, dzięki posłom Kukiz’15, Prawo i Sprawiedliwość zdobyło wymaganą większość i postanowiło obrady kontynuować. Jak nieoficjalnie ustaliła Wirtualna Polska, w zamian poseł Stanisław Tyszka ma otrzymać fotel wicemarszałka.

Następnie, również dzięki wsparciu posłów Kukiz’15, przegłosowano ustawę "Lex TVN", która teraz trafi do Senatu.

d1jas0e

Ostatecznie poseł Marek Suski zapowiedział, że w Senacie zaproponowana zostanie poprawka, która w drodze wyjątku pozwoli działać m.in. stacji TVN24. - Można wnioskować, że obwarowania nie dotknęłyby TVN24, ale TVN już tak - pisze reporter WP Patryk Michalski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1jas0e

Podziel się opinią

Share
d1jas0e
d1jas0e
Więcej tematów