Trwa ładowanie...

Deklaracja prezesa TVP Jacka Kurskiego. Telewizja Polska wesprze 25. Finał WOŚP

• W środę późnym wieczorem do Fundacji WOŚP Jurka Owsiaka dotarło pismo sygnowane przez prezesa TVP
• W piśmie tym Jacek Kurski zadeklarował wolę współpracy przy zbliżającym się 25. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
• Pierwszy raz gospodarzem finału WOŚP nie będzie Telewizja Polska
• Najbliższy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie współorganizowany przez Grupę TVN, która będzie go relacjonować w swoich kanałach

Deklaracja prezesa TVP Jacka Kurskiego. Telewizja Polska wesprze 25. Finał WOŚPŹródło: PAP, fot: Marcin Obara
d4h6fpg
d4h6fpg

"Szanowny Panie Jerzy, pomimo podjętej przez Fundację WOŚP decyzji, że współgospodarzem 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu 15 stycznia 2017 roku będzie stacja TVN, pragnę poinformować Pana, że Telewizja Polska S.A. nie uchyli się od informowania o przebiegu i rezultacie corocznej zbiórki Orkiestry na swoich antenach. Łączę wyrazy szacunku, Jacek Kurski" - czytamy w piśmie wysłanym przez Jacka Kurskiego.

"To dobra wiadomość!

W czwartek do siedziby TVP przy ulicy Woronicza 17 w Warszawie trafiła odpowiedź Jurka Owsiaka.

"To dobra wiadomość!.24 lata Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Telewizji Publicznej to prawdziwe pasmo sukcesów nie tylko tych wymiernych, policzonych zebranymi i wydanymi na sprzęt medyczny w polskich szpitalach pieniędzmi, ale także tych telewizyjnych, związanych tak z oglądalnością, jak i z realizowaniem misji Telewizji Publicznej. W tym konkretnym przypadku misja ta, jak żadna inna, wspaniale jednoczy Polaków ponad wszelkimi podziałami" - czytamy w piśmie wysłanym do prezesa TVP.

WOŚP zapewnia, że "chociaż głównym nadawcą będzie Grupa TVN, nigdy nie zapomina o tym, że Telewizja Publiczna była współtwórcą tego ogromnego sukcesu".

d4h6fpg

W ostatnich słowach listu Owsiak podkreśla, kto skorzysta na zawartej w piśmie decyzji Kurskiego. - Nasza wspólna praca w tym momencie, kiedy przeczytałem Pańskie słowa, nabiera ogromnej mocy i może przynieść tylko pozytywny rezultat dla zbliżającego się, jubileuszowego, 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bo na końcu, jak Pan sam doskonale wie, głównym wygranym są dzieci i seniorzy w polskich szpitalach, dla których grać będziemy 15 stycznia 2017 roku - czytamy w piśmie wysłanym na Woronicza.

25. Finał WOŚP

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 15 stycznia, a jego celem będzie ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

d4h6fpg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4h6fpg
Więcej tematów