Trwa ładowanie...
francja
14-07-2006 14:45

Defilada wojskowa w Paryżu z okazji Dnia Bastylii

Z okazji obchodzonego jako święto narodowe
Dnia Bastylii w Paryżu odbyła się uroczysta defilada wojskowa. Jacques Chirac najprawdopodobniej po raz ostatni wziął w niej udział jako prezydent Francji.

Defilada wojskowa w Paryżu z okazji Dnia BastyliiŹródło: AFP
dpuugn7
dpuugn7

Defilada była przeglądem najnowszej francuskiej techniki wojskowej - Polami Elizejskimi przejechały czołgi Leclerc, a nad widzami przeleciały odrzutowe myśliwce, samolot wczesnego ostrzegania AWACS i śmigłowce.

Przemarsz poszczególnych formacji wojska uzupełniła kolumna paryskich wozów strażackich, entuzjastycznie powitana przez publiczność.

W swym wystąpieniu premier Dominique de Villepin podkreślił, iż armia nie utraciła swej więzi z narodem. W tych trudnych czasach jest niezastąpionym elementem czujności.

Dla zagwarantowania bezpieczeństwa pozamykano stacje metra przy trasie defilady, a wokół Pól Elizejskich rozlokowano znaczne siły policyjne.

73-letni Chirac nie zadeklarował do tej pory oficjalnie, czy w przyszłym roku będzie się ubiegał o reelekcję. Jednak wobec znacznego spadku popularności jest mało prawdopodobne, by ponownie stanął do wyborczej rywalizacji.

dpuugn7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpuugn7
Więcej tematów