Trwa ładowanie...
dmx0iex

Decyzja Sądu Najwyższego w sprawie protestu komitetu Rafała Trzaskowskiego

Sąd Najwyższy zdecydował nie kontynuować biegu protestu wyborczego komitetu Rafała Trzaskowskiego. Sąd nie dopatrzył się dowodów na słuszność protestu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Decyzja Sądu Najwyższego w sprawie protestu komitetu Rafała Trzaskowskiego
Decyzja Sądu Najwyższego w sprawie protestu komitetu Rafała Trzaskowskiego (PAP, Fot: PAP/Radek Pietruszka, Radek Pietruszka)
dmx0iex

Sąd Najwyższy w sobotę 1 sierpnia kontynuował pracę nad rozpoznaniem protestów wyborczych. Wśród nich znalazł się dziś protest reprezentantów komitetu wyborczego Rafała Trzaskowskiego.

Sąd Najwyższy pozostawił protesty wyborcze bez dalszego biegu

Głównym zarzutem podnoszonym w 5,8 tys protestów, jakie wpłynęły do SN, było nierówne traktowanie kandydatów przez media publiczne. W protestach wskazywano, że utrzymywane z budżetu państwa media faworyzowały urzędującego prezydenta.

dmx0iex

Swoją decyzję członkowie Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych SN uzasadniali brakiem dowodów na wskazane w protestach działania. - Nie jest bowiem dopuszczalne sugerowanie masowej manipulacji społeczeństwa bez wskazania dowodów uwiarygadniających naruszenie wskazanych unormowań Kodeksu wyborczego lub Kodeksu karnego, na co od wielu lat zwracał uwagę Sąd Najwyższy w utrwalonym orzecznictwie - napisano w uzasadnieniu.

Z uwagi na rozpatrzenie wszystkich złożonych protestów sąd ogłosił, że w poniedziałek 3 sierpnia o godzinie 12.00 odbędzie się posiedzenie Izby Kontroli Nadzwyczajnej, mające na celu podjęciu uchwały o ważności wyborów.

Akcja WP dla Powstańca. Paweł Rabiej wspominał zeszłoroczne wydarzenie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dmx0iex

Podziel się opinią

Share

dmx0iex

dmx0iex
Więcej tematów