Trwa ładowanie...
d37qcb1

Dęby Szlacheckie. CBŚP zatrzymało wikariusza. Ksiądz jest podejrzany o handel narkotykami

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali na parafii wikariusza podejrzanego o działalność narkotykową. Wobec 39-latka zastosowano dozór policji i zakaz opuszczania kraju. Nie wiadomo, gdzie obecnie przebywa ksiądz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dęby Szlacheckie. Zatrzymany przez CBŚ wikary jest podejrzany o handel narkotykami
Dęby Szlacheckie. Zatrzymany przez CBŚ wikary jest podejrzany o handel narkotykami (maps.google.pl)
d37qcb1

Wikariusz został zatrzymany w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Dębach Szlacheckich (woj. wielkopolskie) przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Doszło do niego na polecenie prokuratury. Akcja miała miejsce 23 sierpnia, ale śledczy nie ujawnili informacji powołując się na dobro postępowania i czynności procesowe.

Ksiądz jest podejrzany o handel narkotykami - informuje portal e-kolo.pl. Usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wobec 39-latka zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju. O zatrzymaniu było głośno na terenie całej gminy. Wywołało również żywiołową reakcję ze strony mieszkańców wsi.

d37qcb1

Jak podaje poznan.tvp.pl diecezja włocławska zwolniła już duchownego z pełnienia obowiązków posługi kapłańskiej, którą sprawował 12 lat. Szkoła, w której 39-latek uczył religii, rozwiązała z nim umowę. Ksiądz nie może odprawiać mszy świętej w Dębach Szlacheckich i swojej rodzinnej parafii. W innych ma zakaz udzielania sakramentów, głoszenia kazań i przyjmowaniu intencji mszalnych. Nie wiadomo, gdzie obecnie przebywa wikary.

Zobacz także: Kaczyński pisał do hejterki „Emi”. „Nie znał nadawców”

Źródło: e-kolo.pl/poznan.tvp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d37qcb1

Podziel się opinią

Share

d37qcb1

d37qcb1
Więcej tematów