Trwa ładowanie...
d1xd9q4
Dawid Wildstein: Platforma Obywatelska mówi oficjalnie o tym, że będzie robić wszystko, by działać na szkodę Polski

Dawid Wildstein: Platforma Obywatelska mówi oficjalnie o tym, że będzie robić wszystko, by działać na szkodę Polski

Publicyści Łukasz Mężyk i Dawid Wildstein rozmawiali w programie #dziejesienazywo o sytuacji Polski w Europie, zwłaszcza w świetle wizyty premiera Wielkiej Brytanii w Warszawie i zapowiedzi PO, że będzie kolejna debata w UE o kraju. - Mnie to już trochę bawi. Było już tyle debat w PE i myślę, że Bruksela ma takie problemy, że Polska jest na bardzo odległym miejscu jej problemów - mówił Mężyk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1xd9q4

Dawid Wildstein stwierdził, że "jest pod wrażeniem tego, co robi Platforma". - PO mówi oficjalnie, że będzie robić wszystko, by działać na szkodę interesu Polski - powiedział. - Jeżeli ktoś dąży do pewnych instytucjonalnych rozwiązań, które są na szkodę pozycji Polski w UE, to są to działania na jej szkodę. Problemy, jakie wybuchną w 2016 przed UE, dość szybko zepchną Polskę na któryś plan - dodał.

Publicyści mówili też o wizycie Davida Camerona. Według Wildsteina, po ośmiu latach rządów PO i ogólnej sytuacji Polski w Europie, te rozmowy "będą kurtuazyjne". - Poza Brexitem są jeszcze dwa elementy, które wstrząsną Europą - kolejna fala imigrantów i uchodźców, a wszystko wskazuje na to, że to będzie jeszcze poważniejszy kryzys niż ten, który był. A druga kwestia to upadająca Rosja - stwierdził.

Natomiast Mężyk wspomniał doniesienia brytyjskiej prasy na temat tej wizyty. - Przedmiotem negocjacji ma być to, że Wielka Brytania jest skłonna poprzeć bazy NATO w Polsce, chce złagodzenia stanowiska Brukseli wobec pomocy publicznej dla polskiego górnictwa, a my być może mamy ustąpić ws. benefitów dla Polaków w Wlk. Brytanii - powiedział.

d1xd9q4

Podziel się opinią

Share
d1xd9q4
d1xd9q4