Trwa ładowanie...

Darłówko. Makabryczna ciekawość plażowiczów. "Zabrać dzieci!"

Ciało chłopca, który prawdopodobnie utonął we wtorek wraz z dwójką rodzeństwa zostało wyciągnięte na brzeg w Darłówku. Wokół zebrał się tam tłum gapiów. Nie pomogły też apele policji, by "zabrać dzieci".
Share
Wokół służb wyciągających ciało chłopca na brzeg zebrał się tłum gapiów. Nie pomogły apele policji, by "zabrać dzieci"
Wokół służb wyciągających ciało chłopca na brzeg zebrał się tłum gapiów. Nie pomogły apele policji, by "zabrać dzieci"Źródło: WP.PL
drmcpfr

"Darłówko. Siedzę w kawiarni. Dopiero po czasie spostrzegam przyczynę zgromadzenia ludzi na końcu plaży. Przy falochronie. Komendant policji krzyczy: "Zabierzcie dzieci!" Nikt się tym nie przejmuje. Ludzie obserwują, jak ratownicy przejmują ciało chłopca, by zabrać je z tego miejsca. Prawdopodobnie to 13-latek, który utopił się we wtorek. Dla plażowiczów to kolejna atrakcja. Wydarzenie, o którym będzie się mówiło w czasie obiadu i kolacji, przez telefon znajomym. Nikt nie zamierza porzucić wygrzewania się na słońcu, ani kąpania w morzu. Życie trwa, jak co dzień. Wakacje"

Takim opisem opatrzył wideo zamieszczone na swoim kanale w serwisie YouTube dziennikarz Sylwester Latkowski. Na nagraniu widać tłum gapiów, wśród których były także dzieci. Słychać apele policji, by "zabrać dzieci", ale ludzie całkowicie je zignorowali i dalej przyglądali się, jak ratownicy przejmują ciało. Zwyciężyła ciekawość.

Ciało chłopca wyłowiono w sobotę po południu. W piątek znaleziono natomiast ciało dziewczynki. Jak podaje Radio Szczecin rodzina potwierdziła, że to 11-latka, której poszukiwano od wtorku.

drmcpfr

Darłówko. Jak doszło do tragedii?

Wraz z dwoma braćmi: 14- i 13-latkiem dziewczynka kąpała się we wtorek w morzu w Darłówku pod opieką matki. Przed godz. 15 kobieta odeszła od nich do małego dziecka, które było z nimi na plaży. Gdy wróciła, nie zobaczyła w wodzie nastolatków. Natychmiast ruszyła akcja ratunkowa.

Tragedia w Darłówku: adwokat rodziców składa zawiadomienie ws. ratowników

Tymczasem adwokat rodziców, którzy w tragicznych okolicznościach stracili w Darłówku trójkę dzieci składa zawiadomienie do prokuratury. Na ratowników, którzy jego zdaniem mogli nie dopełnić swoich obowiązków. Szef ratowników w Darłówku jest zaskoczony takim obrotem sprawy. - Nie chcę atakować rodziców, bo spotkała ich wielka tragedia, ale nie dopilnowali dzieci - mówi wprost Wirtualnej Polsce.

drmcpfr

WOPR ostrzega urlopowiczów. Chodzi o kąpiel przy ostrogach

Poszukiwania przerwano we wtorek wieczorem. Warunki na morzu były złe. W środę je wznowiono. Nurkowie dokładnie przeszukali falochron. - Myśleliśmy, że może dzieci "wcisnęło" pod kamienie - powiedział WP szef ratowników Sylwester Kowalski. Dodał, że sprawdzane były także sieci kutrów rybackich. Z kolei prokuratura zapowiedziała wszczęcie śledztwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Youtube Sylwester Latkowski, WP

drmcpfr

Podziel się opinią

Share
drmcpfr
drmcpfr
Więcej tematów