Trwa ładowanie...

Darłówko. Znaleziono ciało chłopca

W morzu przy plaży w Darłówku znaleziono ciało chłopca. To prawdopodobnie poszukiwany od wtorku 13-latek. Kilkanaście godzin wcześniej znaleziono zwłoki dziewczynki.

Share
Darłówko. Znaleziono ciało chłopca
Źródło: PAP, Fot: Marcin Bielecki
dzp3qfy

Ciało chłopca znaleziono na wyschokości wschodniego falochronu. Kierownik Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Szczecinie Łukasz Kamiński poinformował PAP, że Ratownicy wydobyli ciało i zabezpieczyli je. Wkrótce okaże się, czy jest to ciało poszukiwanego 13-latka.

W piątek późnym popołudniem podczas prowadzonej akcji poszukiwawczej dzieci, które zaginęły 14 sierpnia w Darłówku,znaleziono ciało dziewczynki. Znajdowało się ok 200 metrów od falochronu. Prawdopodobnie jest to poszukiwana 11-latka.

dzp3qfy

Dwaj bracia: 14- i 13-latek oraz ich siostra 11-latka kąpali się we wtorek w morzu w Darłówku pod opieką matki. Przed godz. 15 kobieta odeszła od nich do małego dziecka, które było z nimi na plaży. Gdy wróciła, nie zobaczyła w wodzie nastolatków. Natychmiast ruszyła akcja ratunkowa.

Tragedia w Darłówku: adwokat rodziców składa zawiadomienie ws. ratowników

Tymczasem adwokat rodziców, którzy w tragicznych okolicznościach stracili w Darłówku trójkę dzieci składa zawiadomienie do prokuratury. Na ratowników, którzy jego zdaniem mogli nie dopełnić swoich obowiązków. Szef ratowników w Darłówku jest zaskoczony takim obrotem sprawy. - Nie chcę atakować rodziców, bo spotkała ich wielka tragedia, ale nie dopilnowali dzieci - mówi wprost Wirtualnej Polsce.

WOPR ostrzega urlopowiczów. Chodzi o kąpiel przy ostrogach

Poszukiwania przerwano we wtorek wieczorem. Warunki na morzu były złe. W środę je wznowiono. Nurkowie dokładnie przeszukali falochron. - Myśleliśmy, że może dzieci "wcisnęło" pod kamienie - powiedział WP szef ratowników Sylwester Kowalski. Dodał, że sprawdzane były także sieci kutrów rybackich. Z kolei prokuratura zapowiedziała wszczęcie śledztwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzp3qfy

Podziel się opinią

Share
dzp3qfy
dzp3qfy
Więcej tematów