Trwa ładowanie...
d1yusge

Dariusz Szpakowski zaatakowany przez pracowników TVP i polityka PiS

Dariusz Szpakowski to najsłynniejszy w Polsce komentator sportowy. Popularny "Szpak" mecze w mediach publicznych komentuje od lat 70. Dziś wielu chce jego rychłego przejścia na emeryturę. Po emocjonującym starciu Rosji z Chorwacją Szpakowski został zaatakowany przez dziennikarzy TVP i publicystów "prawej strony".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes TVP Jacek Kurski i Dariusz Szpakowski
Prezes TVP Jacek Kurski i Dariusz Szpakowski (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d1yusge

"Szpakowski won do Rosji!" - pisze na Twitterze szef publicystki "Gazety Polskiej". "Szpakowski naprawdę szczerze jest za Rosjanami. Grunt to wierność kibica!" - stwierdza prowadzący program TVP "W tyle wizji". "On już prawie płacze z radości!" - dorzuca inny publicysta "Gazety Polskiej". Pracownik tego samego tygodnika w serii wpisów "apeluje" do prezesa TVP Jacka Kurskiego: "Każdy prezes, jeśli jest normalnym menadżerem, powinien natychmiast zwolnić sz. p. Szpakowskiego. Jak nie, to won do brata!". Prowadzący poranny program w TVP Info i szef publicystyki Polskiego Radia 24 dodaje: "Po emeryturze dla pani Gersdorf trzeba jeszcze Szpakowskiego wysłać (...) To drewniane komentatorskie próchno (...)".

Ale nikt nie przebił wpisu Ziemowita Kossakowskiego, związanego do niedawna z TVP. Kossakowski napisał: "Czy Szpakowski nie figurował czasem w Zbiorze Zastrzeżonym? Tak dopytuję tylko. Jego prorosyjska postawa godna jest pracowników-kołchoźników z muzeum w Poroninie".

Do pieca dorzucił jeszcze szef Komitetu Wykonawczego PiS, prawa ręka Joachima Brudzińskiego, jeden z najważniejszych ludzi na Nowogrodzkiej Krzysztof Sobolewski. Na Twitterze polityk napisał: "Po dzisiejszym meczu Rosja-Chorwacja proponuję opcję przejścia w stan spoczynku pana redaktora Szpakowskiego".

Wpis na Twitterze szefa Komitetu Wykonawczego PiS Twitter
Wpis na Twitterze szefa Komitetu Wykonawczego PiS

Szpakowskiemu po jednym z najlepszych jak dotąd meczów mundialu - Rosja-Chorwacja - zarzucano to, że w wyjątkowy sposób zachwycał się tą pierwszą drużyną. Jego komentarze (mecz prowadził on i były piłkarz Andrzej Juskowiak) miały być rzekomo niemal "rusofilskie", co nie spodobało się jego "kolegom" z telewizji publicznej, a także przywołanemu wyżej politykowi PiS.

d1yusge

Trudno stwierdzić jednak, by coś podobnego miało miejsce - Szpakowski w podobny sposób emocjonował się zarówno przy bramkach Rosjan, jak i Chorwatów. Zwłaszcza, że bardzo dobre spotkanie rozegrały obydwie drużyny. Każdy może ocenić sam.

A tak sposób komentowania Szpakowskiego ocenili pracownicy TVP i prawicowi dziennikarze - wpisy na Twitterze publikujemy poniżej.

Wpis na Twitterze do niedawna jeszcze pracownika TVP Twitter
Wpis na Twitterze do niedawna jeszcze pracownika TVP
Wpis na Twitterze publicysty Gazety Polskiej Twitter
Wpis na Twitterze publicysty Gazety Polskiej
Wpis na Twitterze prowadzącego "W tyle wizji" Twitter
Wpis na Twitterze prowadzącego "W tyle wizji"
Wpis na Twitterze prowadzącego "Minęła 8" Twitter
Wpis na Twitterze prowadzącego "Minęła 8"
Wpis na Twitterze Twitter
Wpis na Twitterze
Wpis na Twitterze pracownika Gazety Polskiej Twitter
Wpis na Twitterze pracownika Gazety Polskiej
Wpis na Twitterze szefa publicystyki Gazety Polskiej Twitter
Wpis na Twitterze szefa publicystyki Gazety Polskiej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Hity polskich straganów. To turyści kupują na wakacjach?

d1yusge

Podziel się opinią

Share

d1yusge

d1yusge
Więcej tematów