Trwa ładowanie...
d1gtjdo

Dariusz Lipiński: obowiązki marszałka Sejmu przejmuje Jerzy Wenderlich

- Jeśli Sikorski zrezygnował z funkcji, to obowiązki Marszałka Sejmu automatycznie przejmuje Jerzy Wenderlich - pisze na Twitterze Dariusz Lipiński, były poseł Platformy Obywatelskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Radosław Sikorski
Radosław Sikorski (WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d1gtjdo

Lipiński powołuje się na Art 10b Regulaminu Sejmu, który mówi, że "w przypadku rezygnacji z funkcji Marszałka Sejmu - obowiązki Marszałka Sejmu wynikające z regulaminu Sejmu sprawuje najstarszy wiekiem wicemarszałek Sejmu do wyboru nowego Marszałka Sejmu". W tej chwili taką funkcję pełni więc Jerzy Wenderlich. Lipiński zaznaczył też, że nie ma czegoś takiego jak „pełnienie obowiązków” przez ustępującego Marszałka.

Tymczasem Radosław Sikorski składając swoją rezygnację z funkcji marszałka Sejmu powiedział, że będzie pełnił swoją funkcję jako marszałek do wyboru jego następcy, co ma nastąpić niebawem.

Sikorski powiedział, że podjął tę decyzję kierując się interesem Platformy Obywatelskiej - jedynej partii, która jest w stanie utrzymać to, co osiągnęła Polska. Dodał, że stawia interes i szanse wyborcze Platformy wyżej niż własne ambicje. Sikorski zapowiedział, że będzie dalej pracował na rzecz partii. Będzie też kandydował do Sejmu jako lider listy PO w województwie kujawsko-pomorskim.

d1gtjdo

Podziel się opinią

Share
d1gtjdo
d1gtjdo
Więcej tematów