Trwa ładowanie...

Danuta Wałęsa nie gryzła się w język. "Ludzie PiS-u i ludzie Rydzyka to są ludzie zakłamani"

W pierwszym od lat wywiadzie udzielonym przez żonę byłego prezydenta i laureata pokojowej nagrody Nobla padło wiele mocnych słów. Danuta Wałęsa w opublikowanej rozmowie na kanale YouTube "Teren Rebelianta" mówiła między innymi o PiS, Kaczyńskim, Rydzyku i Kościele w Polsce. "Ludzie PiS-u i ludzie Rydzyka to są ludzie zakłamani" – stwierdziła żona Lecha Wałęsy.

Share
Danuta Wałęsa nie gryzła się w język. "Ludzie PiSu i ludzie Rydzyka to są ludzie zakłamani"
Danuta Wałęsa nie gryzła się w język. "Ludzie PiSu i ludzie Rydzyka to są ludzie zakłamani"Źródło: East News, Fot: WOJCIECH STROZYK
d38jf7w

Jak uważa żona byłego prezydenta Danuta Wałęsa, Jarosław Kaczyński w żaden sposób nie przyczynił się do obalenia systemu komunistycznego w naszym kraju. - Kaczyński nie walczył z komuną. On jest teraz komunistą na 300 procent. (…) Kaczyński dla mnie nic nie zrobił i nie ma żadnych zasług w walce o wolną Polskę - powiedziała żona Lecha Wałęsy.

d38jf7w

Żona Lecha Wałęsy skrytykowała PiS i środowisko Rydzyka

Danuta Wałęsa odniosła się też do kwestii wolności w Polsce, której w jej przekonaniu nie ma. Skrytykowała również środowisko Prawa i Sprawiedliwości oraz otoczenie ojca Tadeusza Rydzyka.

- Czy my do końca żyjemy w wolnej Polsce, to ja nie jestem przekonana. Dla mnie, ja nie żyję w wolnej Polsce. (…) Ludzie PiS-u i ludzie Rydzyka to są ludzie zakłamani, ludzie oszołomieni, w jakimś amoku, to jest jakaś sekta. Dla mnie to jest nawet niebezpieczne - uznała żona Wałęsy.

Stwierdziła też, że Rydzyk jej zdaniem to "żaden ksiądz" oraz, że "to nie jest człowiek, który jest pełen jakiegoś uduchowienia".

d38jf7w

Mocne słowa Danuty Wałęsy. Powiedziała, co sądzi o Kościele w Polsce

W rozmowie Danuta Wałęsa nawiązała też do sytuacji w polskim Kościele i jego roli. - Ja mogę powiedzieć, że Kościół spełnił swoją rolę w latach 80. Rzeczywiście był wsparciem i ostoją grupy, która organizowała, to całe powstanie i ja nawet mówiłam, że powinni bardziej pewne rzeczy popierać, mówić o nich. A teraz to, co się dzieje, to dla mnie jest koszmarem - wyznała Wałęsa.

Przyznała też, że w jej przekonaniu relacje państwa z Kościołem powinny być jasno określone. - Powinien być rozdział między Kościołem a państwem. Ze smutkiem to mówię, ale taka prawda, bo co innego jest wiara, chrześcijaństwo, a co innego jest obecna władza. Obecna władza nie ma nic wspólnego z pobożnością, z wiarą - powiedziała żona noblisty.

ZOBACZ TEŻ: Bartosz Arłukowicz: system wymyka się z rąk, zmierzamy do wcześniejszych wyborów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d38jf7w

Podziel się opinią

Share
d38jf7w
d38jf7w
Więcej tematów