Trwa ładowanie...
ycipk-1xoanm

Dania kupi cyrkowe słonie. Chcą zapewnić im spokojną starość

Rząd Danii kupi cztery ostatnie słonie, które są własnością tamtejszych cyrków. Zwierzęta, wyceniane aż na półtora miliona euro, trafią do ogrodów zoologicznych, które zapewnią im najlepsze warunki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rząd Danii kupi cztery ostatnie słonie, które są własnością tamtejszych cyrków
Rząd Danii kupi cztery ostatnie słonie, które są własnością tamtejszych cyrków (East News, Fot: Nebinger/SIPA)
ycipk-1xoanm

Dania kupuje słonie - ogłosił tamtejszy minister ds. żywności, rolnictwa i rybołówstwa Mogen Jensen. Jak wyjaśnił, na decyzję ma wpływ fakt, że coraz więcej krajów zakazuje wykorzystywania dzikich zwierząt dla rozrywki.

W Danii przepisy w tym obszarze są bardzo restrykcyjne, ale wciąż pozwalają na wykorzystywanie słoni, lwów morskich i zebr w cyrkach. Ramboline, Lara, Djunga i Jenny to cztery ostatnie słonie, które są własnością tamtejszych cyrków.

Dania kupi cyrkowe słonie. Chcą zapewnić im spokojną starość

ycipk-1xoanm

Z końcem tego roku Dania całkowicie zakaże wykorzystywania jakichkolwiek zwierząt w cyrku. Rząd zapłaci 11 milionów koron, by słonie trafiły w miejsce, które jest w stanie zaoferować im najwyższy standard opieki. Dopóki odpowiedni ośrodek nie zostanie wybrany, zwierzętami zajmie się duński oddział World Animal Protection.

Właściciel Circus Arena stwierdził, że smutno mu będzie pożegnać się ze swoimi słoniami, ale jest szczęśliwy, że państwo zapewni im dobrą emeryturę. Zakazy i ograniczenia wykorzystywania zwierząt w cyrkach lub ogrodach zoologicznych obowiązują w 40 krajach świata, ze czego połowa leży w Europie.

Źródło: AFP, New York Times

Czytaj też: Strzelanina w Danii. Nie żyje jedna osoba
87 słoni zabitych w pobliżu rezerwatu dzikiej przyrody w Botswanie

ycipk-1xoanm

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-1xoanm

ycipk-1xoanm
ycipk-1xoanm
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów