Trwa ładowanie...
d41g3bq

Dania kupi cyrkowe słonie. Chcą zapewnić im spokojną starość

Rząd Danii kupi cztery ostatnie słonie, które są własnością tamtejszych cyrków. Zwierzęta, wyceniane aż na półtora miliona euro, trafią do ogrodów zoologicznych, które zapewnią im najlepsze warunki.
Share
Rząd Danii kupi cztery ostatnie słonie, które są własnością tamtejszych cyrków
Rząd Danii kupi cztery ostatnie słonie, które są własnością tamtejszych cyrkówŹródło: East News, Fot: Nebinger/SIPA
d41g3bq

Dania kupuje słonie - ogłosił tamtejszy minister ds. żywności, rolnictwa i rybołówstwa Mogen Jensen. Jak wyjaśnił, na decyzję ma wpływ fakt, że coraz więcej krajów zakazuje wykorzystywania dzikich zwierząt dla rozrywki.

W Danii przepisy w tym obszarze są bardzo restrykcyjne, ale wciąż pozwalają na wykorzystywanie słoni, lwów morskich i zebr w cyrkach. Ramboline, Lara, Djunga i Jenny to cztery ostatnie słonie, które są własnością tamtejszych cyrków.

Dania kupi cyrkowe słonie. Chcą zapewnić im spokojną starość

Z końcem tego roku Dania całkowicie zakaże wykorzystywania jakichkolwiek zwierząt w cyrku. Rząd zapłaci 11 milionów koron, by słonie trafiły w miejsce, które jest w stanie zaoferować im najwyższy standard opieki. Dopóki odpowiedni ośrodek nie zostanie wybrany, zwierzętami zajmie się duński oddział World Animal Protection.

d41g3bq

Właściciel Circus Arena stwierdził, że smutno mu będzie pożegnać się ze swoimi słoniami, ale jest szczęśliwy, że państwo zapewni im dobrą emeryturę. Zakazy i ograniczenia wykorzystywania zwierząt w cyrkach lub ogrodach zoologicznych obowiązują w 40 krajach świata, ze czego połowa leży w Europie.

Źródło: AFP, New York Times

Czytaj też: Strzelanina w Danii. Nie żyje jedna osoba
87 słoni zabitych w pobliżu rezerwatu dzikiej przyrody w Botswanie

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d41g3bq

Podziel się opinią

Share
d41g3bq
d41g3bq
Więcej tematów