Trwa ładowanie...

Dania kupi cyrkowe słonie. Chcą zapewnić im spokojną starość

Rząd Danii kupi cztery ostatnie słonie, które są własnością tamtejszych cyrków. Zwierzęta, wyceniane aż na półtora miliona euro, trafią do ogrodów zoologicznych, które zapewnią im najlepsze warunki.

Dania kupi cyrkowe słonie. Chcą zapewnić im spokojną starośćŹródło: East News, fot: Nebinger/SIPA
d140xo2
d140xo2

Dania kupuje słonie - ogłosił tamtejszy minister ds. żywności, rolnictwa i rybołówstwa Mogen Jensen. Jak wyjaśnił, na decyzję ma wpływ fakt, że coraz więcej krajów zakazuje wykorzystywania dzikich zwierząt dla rozrywki.

W Danii przepisy w tym obszarze są bardzo restrykcyjne, ale wciąż pozwalają na wykorzystywanie słoni, lwów morskich i zebr w cyrkach. Ramboline, Lara, Djunga i Jenny to cztery ostatnie słonie, które są własnością tamtejszych cyrków.

Dania kupi cyrkowe słonie. Chcą zapewnić im spokojną starość

Z końcem tego roku Dania całkowicie zakaże wykorzystywania jakichkolwiek zwierząt w cyrku. Rząd zapłaci 11 milionów koron, by słonie trafiły w miejsce, które jest w stanie zaoferować im najwyższy standard opieki. Dopóki odpowiedni ośrodek nie zostanie wybrany, zwierzętami zajmie się duński oddział World Animal Protection.

d140xo2

Właściciel Circus Arena stwierdził, że smutno mu będzie pożegnać się ze swoimi słoniami, ale jest szczęśliwy, że państwo zapewni im dobrą emeryturę. Zakazy i ograniczenia wykorzystywania zwierząt w cyrkach lub ogrodach zoologicznych obowiązują w 40 krajach świata, ze czego połowa leży w Europie.

Źródło: AFP, New York Times

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d140xo2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d140xo2
Więcej tematów