Trwa ładowanie...

Dąbrowa Górnicza. Trwa przebudowa układu drogowego. Zmiany czekają pasażerów pociągów

Budowa centrum przesiadkowego i przebudowa układu drogowego w śródmieściu idą pełną parą. Większość prac obecnie koncentruje się wokół dworca kolejowego. Wkrótce zmiany czekają pasażerów pociągów.
Share
Dąbrowa Górnicza. Robotnicy obecnie koncentrują się na przebudowanie dworca kolejowego.
Dąbrowa Górnicza. Robotnicy obecnie koncentrują się na przebudowanie dworca kolejowego.Źródło: UM Dąbrowa Górnicza
d3relbi

– Rozpoczęło się betonowanie stropu tunelu pod torami na przedłużeniu ul. Kościuszki. Trwa również betonowanie konstrukcji nowego peronu, przejścia podziemnego i prowadzących do niego schodów oraz szybów windowych. Tymi właśnie schodami, już na początku maja, podróżni będą wchodzić na nowy peron. Wtedy też pociągi pojadą już nowym torem, a front robót przeniesie się na drugą stronę peronu – poinformował Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

– Zgodnie z harmonogramem, 3 lub 4 maja przekładamy ruch kolejowy na nowy tor po dzisiaj betonowanym obiekcie. Wtedy zaczniemy rozbierać tor, po którym teraz jeżdżą pociągi, kontynuowana będzie też budowa dalszej części tunelu. Dojście do peronów od strony ul. Limanowskiego poprowadzone będzie nową połówką przejścia podziemnego. Stary peron z wiatą zostaną rozebrane i zastąpione aktualnie budowanym peronem – dodaje Krzysztof Klimosz, inżynier kontraktu.

Przebudowa układu drogowego w śródmieściu to jedna z najważniejszych inwestycji w Dąbrowie Górniczej w ostatnich latach. Jej efektem mają być szybki przejazd tunelem pod torami, ominięcie centrum nową drogą oraz łatwy dostęp do autobusów i pociągów z centrum przesiadkowego.

d3relbi

Dąbrowa Górnicza. Przebudowa układu drogowego idzie bez przeszkód

W ramach prac powstaną: parkingi po obu stronach torów – przy ul. Kościuszki i Limanowskiego – łącznie na 375 miejsc; tunel drogowy łączący te ulice; przejście podziemne prowadzące do parkingów i peronów; centrum przesiadkowe, do którego dojeżdżać będą autobusy; droga łącząca ul. Sobieskiego z ul. Kościuszki i ul. Kolejową; droga łącząca ul. Limanowskiego i ul. Robotniczą; tunel pieszo-rowerowy w miejscu przejazdu przy ul. Konopnickiej, który zostanie zlikwidowany. W ramach prac przebudowane będą także perony i tory przy stacji. Remont przejdzie ul. Kolejowa, gdzie powstanie uzbrojenie i kanalizacja, położona zostanie nowa nawierzchnia, wykonana będzie droga rowerowa, odnowione chodniki i oświetlenie. Za 229 mln zł, zadanie wykona konsorcjum dąbrowskich spółek Nowak-Mosty i Complex. Przedsięwzięcie prowadzone jest wspólnie przez miasto i PKP PLK.

Jarosław Kaczyński o Mateuszu Morawieckim. Szymon Hołownia zirytowany

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3relbi

Podziel się opinią

Share
d3relbi
d3relbi
Więcej tematów