Trwa ładowanie...

Dąbrowa Górnicza. Dworzec PKP przejdzie remont. Nie będzie już antywizytówką miasta

Stary i zniszczony budynek dworca w centrum powinien niebawem przestać „straszyć”. PKP zamierza go wyremontować, a miasto jest gotowe wynająć w nim część pomieszczeń.
Share
Dąbrowa Górnicza. Budynek dworca kolejowego zostanie wyremontowany
Dąbrowa Górnicza. Budynek dworca kolejowego zostanie wyremontowanyŹródło: UM Dąbrowa Górnicza
d3vocnd

– Największa antywizytówka miasta przejdzie do historii. Właśnie podpisaliśmy z PKP S.A. porozumienie na wynajmem pomieszczeń w budynku dworca w centrum miasta. Umowa ta daje gwarancję, że PKP wyremontuje dworzec – cieszy się Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Miasto już dawno zadeklarowało chęć wynajęcia części pomieszczeń, dzięki czemu odnowiony budynek nie stałby pusty, a właściciel mógłby na nim zarabiać. Jedną z możliwości zagospodarowania jest np. ulokowanie w nim biura paszportowego.Miasto w tej sprawie prowadzi rozmowy z wojewodą, od którego decyzji zależy, czy taka placówka mogłaby powrócić do Dąbrowy Górniczej.

Dąbrowa Górnicza. Dworzec kolejowy zostanie wyremontowany

Działania dotyczące remontu budynku już są prowadzone. Aktualnie, na zlecenie kolei, trwają prace projektowe, które mają zakończyć się do końca pierwszej połowy roku. Następnie kolejowa spółka zamierza ogłosić przetarg na roboty budowlane. Modernizacja ma zakończyć się do końca 2022 r. i wtedy też z dworca będą mogli korzystać podróżni. Inwestycja jest częścią Programu Inwestycji Dworcowych,realizowanego przez PKP S.A. W jego ramach, do 2023 r. w całym kraju wyremontowanych ma zostać ok. 200 dworców.

d3vocnd

Odnowiony budynek dworca będzie ważnym elementem powstającego centrum przesiadkowego w śródmieściu, które wraz z przebudową układu drogowego jest jedną z kluczowych miejskich inwestycji. Cała inwestycja ma zakończyć się do końca marca 2023 r. Nowe rozwiązania zmienią i ułatwią poruszanie się po mieście. Dadzą jednocześnie sporo korzyści kierowcom, pasażerom transportu publicznego, pieszym i rowerzystom.

Daniel Obajtek nie jest bohaterem Krzysztofa Skiby. Kpiny i szyderstwa z szefa Orlenu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3vocnd

Podziel się opinią

Share
d3vocnd
d3vocnd
Więcej tematów